Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › CONUCOS S.R.L.

CONUCOS S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 33363894 · J38/394/2014
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONUCOS S.R.L.
CUI 33363894
Nr. Reg. Comerțului J38/394/2014
Sediu social Str. Aurelian Sacerdoţeanu nr. 26C, Mun. Râmnicu Vâlcea, 240015
Telefon 0747688128

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

DIACONU ELENA ROXANA · administratorDIACONU MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 18.10.2018
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONUCOS S.R.L. după CUI 33363894 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2017
303.442 lei
-32.0% vs 2016
Profit net 2017
47.272 lei
-20.2% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă15.6%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-32%). · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 146.699 lei147K lei20142015: 401.413 lei401K lei20152016: 443.758 lei444K lei20162017: 303.442 lei303K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 303.442 lei 47.272 lei 1
2016 443.758 lei 59.206 lei 2
2015 401.413 lei 9.943 lei 1
2014 146.699 lei 6.813 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2014–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,58%+2,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,03%−20,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,97×+6,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11×−0,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,3%−39,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,45%−19,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,97%+20,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 303.442 lei+81.563 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,21×−1,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 19,5%+5,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22.365 din 45.270 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 74.233 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume41
Dintre care radiate (închise)24

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONUCOS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONUCOS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONUCOS S.R.L., cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 33363894, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/394/2014. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, CONUCOS S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 303.442 lei și un rezultat net de 47.272 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONUCOS S.R.L.?

CONUCOS S.R.L. (CUI 33363894) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CONUCOS S.R.L. în sectorul său?

CONUCOS S.R.L. ocupă locul 22.365 din 45.270 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONUCOS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONUCOS S.R.L. este mai veche decât 66% dintre cele 74.233 firme active cu CAEN 4941.

Este CONUCOS S.R.L. o firmă activă?

Nu — CONUCOS S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CONUCOS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare CONUCOS S.R.L. (CUI 33363894) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CONUCOS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONUCOS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONUCOS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CONUCOS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONUCOS S.R.L.?

În anul 2017, CONUCOS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 303.442 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONUCOS S.R.L.?

Firmoscop analizează CONUCOS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.