Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › PROTEIN SOURCE S.R.L.

PROTEIN SOURCE S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Tisău Com. Tisău
CUI 33421936 · J10/537/2014
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 184K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROTEIN SOURCE S.R.L.
CUI 33421936
Nr. Reg. Comerțului J10/537/2014
Sediu social TISĂU nr. 444, Sat Tisău Com. Tisău, jud. BUZĂU, 127610
Telefon 0766434327

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

EXPERT CONT INSOLVENCY SPRL · lichidator judiciarBĂLESCU IONUȚ · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)184.100 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 184.100 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROTEIN SOURCE S.R.L. după CUI 33421936 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2020
610.247 lei
-57.0% vs 2019
Profit net 2020
243.988 lei
-68.6% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă40.0%
Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-57%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei0 lei20142015: 37.042 lei37K lei20152018: 512.160 lei512K lei20182019: 1.405.362 lei1,4 mil. lei20192020: 610.247 lei610K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 610.247 lei 243.988 lei 1
2019 1.405.362 lei 776.277 lei 2
2018 512.160 lei 113.293 lei 2
2017 870 lei
2016 10.347 lei
2015 37.042 lei 14.408 lei 3
2014 0 lei -25.059 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2014–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 662 zile+402 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.232 zile+805 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,98%−15,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,46%−3,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,02×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,98×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,59%−64,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,91%−30,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,54%+3,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 610.247 lei−92.434 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,27×−0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,16×+0,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 51 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 75,55%−53,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 444 din 751 firme active cu bilanț depus (CAEN 4632)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 1.320 firme active din sector
SectorCAEN 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume289
Dintre care în procedură de insolvență19
Dintre care radiate (închise)250

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 25.07.2014 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROTEIN SOURCE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROTEIN SOURCE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROTEIN SOURCE S.R.L., cu sediul în Sat Tisău Com. Tisău, are codul unic de înregistrare (CUI) 33421936, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/537/2014. Firma a fost înființată la data de 25 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN 4632).

La ultima verificare, PROTEIN SOURCE S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 184K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 610.247 lei și un rezultat net de 243.988 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROTEIN SOURCE S.R.L.?

PROTEIN SOURCE S.R.L. (CUI 33421936) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă PROTEIN SOURCE S.R.L. în sectorul său?

PROTEIN SOURCE S.R.L. ocupă locul 444 din 751 firme active cu bilanț depus în CAEN 4632 (Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROTEIN SOURCE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PROTEIN SOURCE S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 1.320 firme active cu CAEN 4632.

Este PROTEIN SOURCE S.R.L. o firmă activă?

Nu — PROTEIN SOURCE S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este PROTEIN SOURCE S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, PROTEIN SOURCE S.R.L. (CUI 33421936) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are PROTEIN SOURCE S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, PROTEIN SOURCE S.R.L. figura cu restanțe de 184.100 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în PROTEIN SOURCE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROTEIN SOURCE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROTEIN SOURCE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PROTEIN SOURCE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROTEIN SOURCE S.R.L.?

În anul 2020, PROTEIN SOURCE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 610.247 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROTEIN SOURCE S.R.L.?

Firmoscop analizează PROTEIN SOURCE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.