Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › CAVESCU & PARTNERS SRL

CAVESCU & PARTNERS SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 33467100 · J23/2326/2014
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAVESCU & PARTNERS SRL
CUI 33467100
Nr. Reg. Comerțului J23/2326/2014
Sediu social Str. Griviţa nr. 37E, Camera 2, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CĂVESCU CARMEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.08.2014
CAEN7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAVESCU & PARTNERS SRL după CUI 33467100 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2016
217.673 lei
+28.0% vs 2015
Profit net 2016
63.838 lei
+51.7% vs 2015

Bonitate financiară

Marjă netă29.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 61.075 lei61K lei20142015: 170.506 lei171K lei20152016: 217.673 lei218K lei2016
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2016 217.673 lei 63.838 lei 3
2015 170.506 lei 42.094 lei 6
2014 61.075 lei 30.340 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2014–2016). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2016, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 94 zile−28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,33%+4,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,09%−7,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 24,44×+15,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,78%−11,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 44,86%−6,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,91%+7,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 72.558 lei+44.140 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,53×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 44,49%+6,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2016. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 198 din 661 firme active cu bilanț depus (CAEN 7830)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 1.576 firme active din sector
SectorCAEN 7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAVESCU & PARTNERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAVESCU & PARTNERS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAVESCU & PARTNERS SRL, cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 33467100, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2326/2014. Firma a fost înființată la data de 8 august 2014 și are ca obiect principal de activitate Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN 7830).

La ultima verificare, CAVESCU & PARTNERS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2016 a raportat o cifră de afaceri de 217.673 lei și un rezultat net de 63.838 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAVESCU & PARTNERS SRL?

CAVESCU & PARTNERS SRL (CUI 33467100) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CAVESCU & PARTNERS SRL în sectorul său?

CAVESCU & PARTNERS SRL ocupă locul 198 din 661 firme active cu bilanț depus în CAEN 7830 (Servicii de furnizare și management a forței de muncă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAVESCU & PARTNERS SRL față de firmele din același domeniu?

CAVESCU & PARTNERS SRL este mai veche decât 65% dintre cele 1.576 firme active cu CAEN 7830.

Este CAVESCU & PARTNERS SRL o firmă activă?

CAVESCU & PARTNERS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CAVESCU & PARTNERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAVESCU & PARTNERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAVESCU & PARTNERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAVESCU & PARTNERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAVESCU & PARTNERS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CAVESCU & PARTNERS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAVESCU & PARTNERS SRL?

În anul 2016, CAVESCU & PARTNERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 217.673 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAVESCU & PARTNERS SRL?

Firmoscop analizează CAVESCU & PARTNERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.