Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › POINT DRIVE S.R.L.

POINT DRIVE S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
CUI 33476125 · J2021001389224
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire POINT DRIVE S.R.L.
CUI 33476125
Nr. Reg. Comerțului J2021001389224
Sediu social Str. Ciocârliei nr. 98, parter. camera 1, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea, jud. IAŞI, 707085
Telefon 0748995929

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

ANTONOVICI OANA-ADRIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2021
CAEN7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută POINT DRIVE S.R.L. după CUI 33476125 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
291.936 lei
+29.0% vs 2024
Profit net 2025
-12.126 lei
+68.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.2%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.158 de firme din Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.318 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei0 lei20142021: 5.500 lei5.500 lei20212022: 88.500 lei89K lei20222023: 190.000 lei190K lei20232024: 226.543 lei227K lei20242025: 291.936 lei292K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 291.936 lei -12.126 lei 1
2024 226.543 lei -37.839 lei 1
2023 190.000 lei -51.217 lei 1
2022 88.500 lei 24.116 lei 1
2021 5.500 lei 5.335 lei
2020 0 lei
2019 0 lei
2014 0 lei -1.288 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 274 zile−179 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,15%+12,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 185,48%+39,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,54×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,28%+9,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -85,48%−39,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 291.936 lei+65.393 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,47×+1,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 46,16×−7,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,06%+9,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 615 din 2.292 firme active cu bilanț depus (CAEN 7711)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 4.917 firme active din sector
SectorCAEN 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Vatra Dornei → Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2021
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/686/2014 → J2021001389224
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Iaşi → Suceava
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea → Municipiul Vatra Dornei
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021001389224 → J33/686/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Suceava → Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Vatra Dornei → Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/686/2014 → J2021001389224

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru POINT DRIVE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți POINT DRIVE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

POINT DRIVE S.R.L., cu sediul în Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea, are codul unic de înregistrare (CUI) 33476125, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021001389224. Firma a fost înființată la data de 12 august 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN 7711).

La ultima verificare, POINT DRIVE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 291.936 lei și un rezultat net de -12.126 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are POINT DRIVE S.R.L.?

POINT DRIVE S.R.L. (CUI 33476125) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă POINT DRIVE S.R.L. în sectorul său?

POINT DRIVE S.R.L. ocupă locul 615 din 2.292 firme active cu bilanț depus în CAEN 7711 (Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este POINT DRIVE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

POINT DRIVE S.R.L. este mai veche decât 84% dintre cele 4.917 firme active cu CAEN 7711.

Este POINT DRIVE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare POINT DRIVE S.R.L. (CUI 33476125) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este POINT DRIVE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, POINT DRIVE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în POINT DRIVE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru POINT DRIVE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este POINT DRIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, POINT DRIVE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a POINT DRIVE S.R.L.?

În anul 2025, POINT DRIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 291.936 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu POINT DRIVE S.R.L.?

Firmoscop analizează POINT DRIVE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.