Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › VALUMA FOREST SRL

VALUMA FOREST SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Dobreni Com. Vărăşti
CUI 33564685 · J52/434/2014
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALUMA FOREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO33564685
Nr. Reg. Comerțului J52/434/2014
Sediu social VASILE MILITARU nr. 5, Sat Dobreni, Comuna Vărăşti, jud. Giurgiu, 87246
Telefon 0761883504

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

NIŢĂ FLORIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALUMA FOREST SRL după CUI 33564685 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
415.084 lei
-62,0% vs 2024
Profit net 2025
-338.742 lei
-13,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-81.6%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-62%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 46.545 lei20142015: 240.071 lei20152016: 304.773 lei20162017: 493.405 lei20172018: 365.174 lei20182019: 326.066 lei20192020: 1.276.920 lei20202021: 3.128.807 lei20212022: 3.925.309 lei20222023: 1.757.000 lei20232024: 1.081.469 lei20242025: 415.084 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 415.084 lei -338.742 lei 3
2024 1.081.469 lei -298.693 lei 5
2023 1.757.000 lei 154.483 lei 6
2022 3.925.309 lei 183.494 lei 7
2021 3.128.807 lei 180.355 lei 4
2020 1.276.920 lei 237.591 lei 3
2019 326.066 lei -159.503 lei 3
2018 365.174 lei -126.009 lei 3
2017 493.405 lei -45.228 lei 1
2016 304.773 lei -24.365 lei 2
2015 240.071 lei -59.123 lei 2
2014 46.545 lei -1.378 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.020 de zile+1.374 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 242 de zile+158 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -81,61%−53,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 118,04%−8,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,85×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,41%+2,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -15,21%−18,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 138.361 lei−77.933 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,21×−0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,53×−1,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 683 de zile+530 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -44,16%−24,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.214 din 3.640 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 7.371 de firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALUMA FOREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALUMA FOREST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

VALUMA FOREST SRL, cu sediul în Sat Dobreni Com. Vărăşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33564685, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/434/2014. Firma a fost înființată la data de 10 septembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, VALUMA FOREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 415.084 lei și un rezultat net de -338.742 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALUMA FOREST SRL?

VALUMA FOREST SRL (CUI 33564685) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VALUMA FOREST SRL în sectorul său?

VALUMA FOREST SRL ocupă locul 1.214 din 3.640 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALUMA FOREST SRL față de firmele din același domeniu?

VALUMA FOREST SRL este mai veche decât 39% dintre cele 7.371 de firme active cu CAEN 4673.

Este VALUMA FOREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VALUMA FOREST SRL (CUI 33564685) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VALUMA FOREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VALUMA FOREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VALUMA FOREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALUMA FOREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALUMA FOREST SRL plătitoare de TVA?

Da, VALUMA FOREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALUMA FOREST SRL?

În anul 2025, VALUMA FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 415.084 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALUMA FOREST SRL?

Firmoscop analizează VALUMA FOREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4673 din Giurgiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.