Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › VINELDANIS 2014 SRL

VINELDANIS 2014 SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 33670120 · J18/482/2014
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VINELDANIS 2014 SRL
CUI 33670120
Nr. Reg. Comerțului J18/482/2014
Sediu social Str. Unirii nr. 6, bl. 6, sc. 2, et. 5, ap. 13, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ, 210143
Telefon 0761439998

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VÎRJOG CONSTANTIN-DANIEL · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 22.12.2022
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VINELDANIS 2014 SRL după CUI 33670120 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2017
62.778 lei
-31.0% vs 2016
Profit net 2017
-37.193 lei
-245.4% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă-59.2%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-31%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 44.247 lei44K lei20142015: 513.935 lei514K lei20152016: 90.740 lei91K lei20162017: 62.778 lei63K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 62.778 lei -37.193 lei 0
2016 90.740 lei 25.581 lei 1
2015 513.935 lei 275.681 lei 0
2014 44.247 lei 28.962 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2014–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 131 zile+109 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 27 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -59,25%−87,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,16%+5,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,97×−48,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12,68%−20,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,78%−19,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,84%−5,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,2×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -33,34%−75,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19.781 din 32.182 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 67.355 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VINELDANIS 2014 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VINELDANIS 2014 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VINELDANIS 2014 SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 33670120, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/482/2014. Firma a fost înființată la data de 8 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, VINELDANIS 2014 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 62.778 lei și un rezultat net de -37.193 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VINELDANIS 2014 SRL?

VINELDANIS 2014 SRL (CUI 33670120) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VINELDANIS 2014 SRL în sectorul său?

VINELDANIS 2014 SRL ocupă locul 19.781 din 32.182 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VINELDANIS 2014 SRL față de firmele din același domeniu?

VINELDANIS 2014 SRL este mai veche decât 63% dintre cele 67.355 firme active cu CAEN 4120.

Este VINELDANIS 2014 SRL o firmă activă?

Nu — VINELDANIS 2014 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VINELDANIS 2014 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare VINELDANIS 2014 SRL (CUI 33670120) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VINELDANIS 2014 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VINELDANIS 2014 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VINELDANIS 2014 SRL plătitoare de TVA?

Nu, VINELDANIS 2014 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VINELDANIS 2014 SRL?

În anul 2017, VINELDANIS 2014 SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.778 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VINELDANIS 2014 SRL?

Firmoscop analizează VINELDANIS 2014 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.