Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MUSTATA & COMP SRL

MUSTATA & COMP SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Arad
CUI 3368903 · J02/167/1993
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUSTATA & COMP SRL
CUI 3368903
Nr. Reg. Comerțului J02/167/1993
Sediu social Str. Stan Dragu nr. 3, Mun. Arad, 310232
Telefon 0257338483

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MUSTATA SIMONA - ADELA · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.08.2017
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUSTATA & COMP SRL după CUI 3368903 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2015
176.253 lei
+22.0% vs 2014
Profit net 2015
47.480 lei
+938.7% vs 2014

Bonitate financiară

Marjă netă26.9%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 46.184 lei46K lei20082009: 15.741 lei16K lei20092010: 119.411 lei119K lei20102011: 48.678 lei49K lei20112012: 95.572 lei96K lei20122013: 298.102 lei298K lei20132014: 143.936 lei144K lei20142015: 176.253 lei176K lei2015
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2015 176.253 lei 47.480 lei 3
2014 143.936 lei 4.571 lei
2013 298.102 lei 139.157 lei 3
2012 95.572 lei 5.915 lei 2
2011 48.678 lei -158.851 lei 2
2010 119.411 lei 58 lei 2
2009 15.741 lei -41.196 lei 2
2008 46.184 lei -60.665 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2008–2015). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2015, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 117 zile−732 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 238 zile−611 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,94%+23,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,05%−31,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,13×+0,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,89×−2,78 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 74,39%+69,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,39%+38,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,95%+31,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 58.751 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,46×+1,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 47,15%+40,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2015. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.075 din 2.496 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 5.119 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUSTATA & COMP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUSTATA & COMP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUSTATA & COMP SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 3368903, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/167/1993. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, MUSTATA & COMP SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2015 a raportat o cifră de afaceri de 176.253 lei și un rezultat net de 47.480 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUSTATA & COMP SRL?

MUSTATA & COMP SRL (CUI 3368903) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MUSTATA & COMP SRL în sectorul său?

MUSTATA & COMP SRL ocupă locul 1.075 din 2.496 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUSTATA & COMP SRL față de firmele din același domeniu?

MUSTATA & COMP SRL este mai veche decât 98% dintre cele 5.119 firme active cu CAEN 3109.

Este MUSTATA & COMP SRL o firmă activă?

MUSTATA & COMP SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MUSTATA & COMP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUSTATA & COMP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUSTATA & COMP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUSTATA & COMP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUSTATA & COMP SRL plătitoare de TVA?

Nu, MUSTATA & COMP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUSTATA & COMP SRL?

În anul 2015, MUSTATA & COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 176.253 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUSTATA & COMP SRL?

Firmoscop analizează MUSTATA & COMP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.