Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › TERMIC IANIS DUAL SRL

TERMIC IANIS DUAL SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 33712153 · J11/449/2014
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TERMIC IANIS DUAL SRL
CUI 33712153
Nr. Reg. Comerțului J11/449/2014
Sediu social Bld. Muncii nr. 15, bl. 15, sc. 4, et. PARTER, ap. 2, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 320184

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MOISE ION GHEORGHE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.10.2014
CAEN7120 · Activități de testări și analize tehnice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TERMIC IANIS DUAL SRL după CUI 33712153 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
7.710 lei
+29.0% vs 2024
Profit net 2025
688 lei
-77.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.9%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 450 lei20142015: 9.780 lei20152016: 5.955 lei20162017: 9.745 lei20172018: 10.760 lei20182020: 9.530 lei20202021: 7.390 lei20212022: 9.380 lei20222023: 14.260 lei20232024: 5.960 lei20242025: 7.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.710 lei 688 lei
2024 5.960 lei 3.080 lei
2023 14.260 lei -10.671 lei 1
2022 9.380 lei -14.862 lei 1
2021 7.390 lei -5.352 lei 1
2020 9.530 lei -11.523 lei 1
2018 10.760 lei -6.960 lei 1
2017 9.745 lei 324 lei 1
2016 5.955 lei 422 lei 1
2015 9.780 lei -1.206 lei 1
2014 450 lei -4.624 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.634 zile−773 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,92%−42,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4.270,07%−5.439,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,8%−484,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4.170,07%+5.439,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,92×−4,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3,5%−22,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.983 din 3.187 firme active cu bilanț depus (CAEN 7120)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 5.024 firme active din sector
SectorCAEN 7120 · Activități de testări și analize tehnice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TERMIC IANIS DUAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TERMIC IANIS DUAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TERMIC IANIS DUAL SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 33712153, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/449/2014. Firma a fost înființată la data de 21 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

La ultima verificare, TERMIC IANIS DUAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.710 lei și un rezultat net de 688 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TERMIC IANIS DUAL SRL?

TERMIC IANIS DUAL SRL (CUI 33712153) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TERMIC IANIS DUAL SRL în sectorul său?

TERMIC IANIS DUAL SRL ocupă locul 2.983 din 3.187 firme active cu bilanț depus în CAEN 7120 (Activități de testări și analize tehnice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TERMIC IANIS DUAL SRL față de firmele din același domeniu?

TERMIC IANIS DUAL SRL este mai veche decât 63% dintre cele 5.024 firme active cu CAEN 7120.

Este TERMIC IANIS DUAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TERMIC IANIS DUAL SRL (CUI 33712153) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TERMIC IANIS DUAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TERMIC IANIS DUAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TERMIC IANIS DUAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TERMIC IANIS DUAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TERMIC IANIS DUAL SRL plătitoare de TVA?

Nu, TERMIC IANIS DUAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TERMIC IANIS DUAL SRL?

În anul 2025, TERMIC IANIS DUAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.710 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TERMIC IANIS DUAL SRL?

Firmoscop analizează TERMIC IANIS DUAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.