Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › PAUL PRAIMS SRL

PAUL PRAIMS SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Orş. Seini
CUI 33887627 · J24/1125/2014
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAUL PRAIMS SRL
CUI 33887627
Nr. Reg. Comerțului J24/1125/2014
Sediu social Str. Băii nr. 125 A, Orş. Seini, jud. MARAMUREŞ, 435400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

LG INSOLV SPRL (FOSTA PETUN CONSULTING SRL) · lichidator provizoriu

Identitate

StareRADIERE din data 11.11.2022
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAUL PRAIMS SRL după CUI 33887627 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2018
311.456 lei
-59.0% vs 2017
Profit net 2018
-189.660 lei
-161.4% vs 2017

Bonitate financiară

Marjă netă-60.9%
Datorii / capital5.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-59%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 95.000 lei95K lei20142015: 4.413 lei4.413 lei20152016: 886.629 lei887K lei20162017: 752.443 lei752K lei20172018: 311.456 lei311K lei2018
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2018 311.456 lei -189.660 lei 4
2017 752.443 lei 309.002 lei 4
2016 886.629 lei 53.064 lei 4
2015 4.413 lei -19.154 lei 2
2014 95.000 lei 91.876 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2014–2018). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2018, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 352 zile+294 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile+72 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -60,89%−101,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,47%+57,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2×−2,71 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,28×+4,92 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -333,63%−425,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -52,71%−118,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,8%−55,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 77.864 lei−110.247 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87×−0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,84×+13,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−33 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -36,77%−108,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2018. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.213 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 6.142 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAUL PRAIMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAUL PRAIMS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAUL PRAIMS SRL, cu sediul în Orş. Seini, are codul unic de înregistrare (CUI) 33887627, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1125/2014. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, PAUL PRAIMS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2018 a raportat o cifră de afaceri de 311.456 lei și un rezultat net de -189.660 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAUL PRAIMS SRL?

PAUL PRAIMS SRL (CUI 33887627) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PAUL PRAIMS SRL în sectorul său?

PAUL PRAIMS SRL ocupă locul 2.213 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAUL PRAIMS SRL față de firmele din același domeniu?

PAUL PRAIMS SRL este mai veche decât 53% dintre cele 6.142 firme active cu CAEN 0220.

Este PAUL PRAIMS SRL o firmă activă?

Nu — PAUL PRAIMS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PAUL PRAIMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PAUL PRAIMS SRL (CUI 33887627) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PAUL PRAIMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAUL PRAIMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAUL PRAIMS SRL plătitoare de TVA?

Nu, PAUL PRAIMS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAUL PRAIMS SRL?

În anul 2018, PAUL PRAIMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 311.456 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAUL PRAIMS SRL?

Firmoscop analizează PAUL PRAIMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.