Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Călărași › SAYKO PLAN SRL

SAYKO PLAN SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Cetatea Veche, Comuna Spanţov
CUI 33952830 · J2015000005513
Atenție sporită Verificat la ANAF · 19 octombrie 2026
Reorganizare judiciarăPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în reorganizare judiciară în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAYKO PLAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO33952830
Nr. Reg. Comerțului J2015000005513
Sediu social Sălcioara nr. 6, Sat Cetatea Veche, Comuna Spanţov, jud. Călăraşi

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.

Reprezentanți

CII VOICU CRISTIAN · administrator judiciar provizoriuSAYAH ABDO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starereorganizare judiciară
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Reorganizare judiciară 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 19 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 9 iulie 2025 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Călăraşi · dosar 559/116/2025 9 iulie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 19 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAYKO PLAN SRL după CUI 33952830 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2024
5.307.809 lei
-28.0% vs 2023
Profit net 2024
-59.774 lei
-6712.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-1.1%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.458 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.460 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în reorganizare judiciară în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 2.250.570 lei2,3 mil. lei20152016: 4.300.002 lei4,3 mil. lei20162017: 3.042.999 lei3,0 mil. lei20172018: 3.323.458 lei3,3 mil. lei20182019: 3.226.978 lei3,2 mil. lei20192020: 3.664.136 lei3,7 mil. lei20202021: 3.427.680 lei3,4 mil. lei20212022: 4.756.806 lei4,8 mil. lei20222023: 7.353.645 lei7,4 mil. lei20232024: 5.307.809 lei5,3 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 5.307.809 lei -59.774 lei 2
2023 7.353.645 lei 904 lei 2
2022 4.756.806 lei 47.695 lei 3
2021 3.427.680 lei 40.160 lei 2
2020 3.664.136 lei 22.405 lei 2
2019 3.226.978 lei 31.403 lei 2
2018 3.323.458 lei 51.771 lei 3
2017 3.042.999 lei 37.361 lei 3
2016 4.300.002 lei 19.094 lei 3
2015 2.250.570 lei 23.143 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 61 de zile−54 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 de zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,13%−1,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,72%−10,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×+0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,49×−3,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -23,67%−23,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,27%−5,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,28%+10,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.653.905 lei−1.022.918 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,68×+1,89 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,52×+8,03 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 de zile−40 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,11%−1,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 553 din 2.249 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 3.660 de firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAYKO PLAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAYKO PLAN SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

SAYKO PLAN SRL, cu sediul în Sat Cetatea Veche, Comuna Spanţov, are codul unic de înregistrare (CUI) 33952830, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000005513. Firma a fost înființată la data de 9 ianuarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, SAYKO PLAN SRL figura cu procedură de reorganizare judiciară în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 5.307.809 lei și un rezultat net de -59.774 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAYKO PLAN SRL?

SAYKO PLAN SRL (CUI 33952830) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Firma figurează în reorganizare judiciară în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SAYKO PLAN SRL în sectorul său?

SAYKO PLAN SRL ocupă locul 553 din 2.249 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAYKO PLAN SRL față de firmele din același domeniu?

SAYKO PLAN SRL este mai veche decât 35% dintre cele 3.660 de firme active cu CAEN 4639.

Este SAYKO PLAN SRL o firmă activă?

Nu — SAYKO PLAN SRL figurează cu procedură de reorganizare judiciară în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SAYKO PLAN SRL în insolvență?

La ultima verificare, SAYKO PLAN SRL (CUI 33952830) figura cu procedură de reorganizare judiciară în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în SAYKO PLAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAYKO PLAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAYKO PLAN SRL plătitoare de TVA?

Da, SAYKO PLAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAYKO PLAN SRL?

În anul 2024, SAYKO PLAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.307.809 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAYKO PLAN SRL?

Firmoscop analizează SAYKO PLAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.