Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL

TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 34027990 · J13/143/2015
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL
CUI 34027990
Nr. Reg. Comerțului J13/143/2015
Sediu social Str. Acad. Marian-Traian Gomoiu nr. 13, et. 1, Mun. Constanţa
Telefon 0725300400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

I.G.F. EXPERT CONSULT IPURL · lichidator judiciarCASA DE INSOLVENŢĂ KSI IPURL · lichidator judiciarCHIVU NICOLAE · administrator special

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 15.01.2026
CAEN5610 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL după CUI 34027990 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2021
447.064 lei
+46.0% vs 2020
Profit net 2021
-138.901 lei
-22.4% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-31.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 2.187.881 lei2,2 mil. lei20152016: 1.905.079 lei1,9 mil. lei20162017: 1.762.841 lei1,8 mil. lei20172018: 1.824.230 lei1,8 mil. lei20182019: 1.021.437 lei1,0 mil. lei20192020: 306.327 lei306K lei20202021: 447.064 lei447K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 447.064 lei -138.901 lei 12
2020 306.327 lei -113.453 lei 13
2019 1.021.437 lei 107.452 lei 12
2018 1.824.230 lei 123.821 lei 23
2017 1.762.841 lei 62.654 lei 26
2016 1.905.079 lei -157.230 lei 30
2015 2.187.881 lei 30.212 lei 32

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2015–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 172 zile−98 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−164 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,07%+5,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 385,97%+274,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,26×−0,63 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -254,85%−198,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -298,86%−287,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 37.255 lei+13.691 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,2×+6,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 47,77×+10,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,47%+8,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.164 din 9.541 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 21.061 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 34027990, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/143/2015. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 447.064 lei și un rezultat net de -138.901 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL?

TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL (CUI 34027990) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL în sectorul său?

TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL ocupă locul 2.164 din 9.541 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL față de firmele din același domeniu?

TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL este mai veche decât 62% dintre cele 21.061 firme active cu CAEN 5610.

Este TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL o firmă activă?

Nu — TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL (CUI 34027990) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL plătitoare de TVA?

Nu, TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL?

În anul 2021, TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL a raportat o cifră de afaceri de 447.064 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL?

Firmoscop analizează TAVERNA SÂRBULUI CDC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.