Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MSM NATURALIS SRL

MSM NATURALIS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 34079425 · J40/1488/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MSM NATURALIS SRL
CUI 34079425
Nr. Reg. Comerțului J40/1488/2015
Sediu social Str. Luminoasa nr. 2, CAMERA 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 40762

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STICLEA MIHAI · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 02.09.2021
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MSM NATURALIS SRL după CUI 34079425 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2020
5.475 lei
-42.0% vs 2019
Profit net 2020
-1.999 lei
+35.1% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-36.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-42%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 799 lei799 lei20152016: 8.833 lei8.833 lei20162017: 13.245 lei13K lei20172018: 6.633 lei6.633 lei20182019: 9.406 lei9.406 lei20192020: 5.475 lei5.475 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 5.475 lei -1.999 lei
2019 9.406 lei -3.082 lei
2018 6.633 lei -3.448 lei
2017 13.245 lei 279 lei
2016 8.833 lei -3.583 lei
2015 799 lei -9.192 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2015–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.682 zile+657 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 47 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -36,51%−3,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 573,38%+225,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -45,44%−4,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -473,38%−225,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,24× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,17×+0,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 168 zile−52 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -25,13%−2,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.626 din 16.140 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 36.981 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MSM NATURALIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MSM NATURALIS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MSM NATURALIS SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34079425, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/1488/2015. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, MSM NATURALIS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 5.475 lei și un rezultat net de -1.999 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MSM NATURALIS SRL?

MSM NATURALIS SRL (CUI 34079425) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MSM NATURALIS SRL în sectorul său?

MSM NATURALIS SRL ocupă locul 12.626 din 16.140 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MSM NATURALIS SRL față de firmele din același domeniu?

MSM NATURALIS SRL este mai veche decât 87% dintre cele 36.981 firme active cu CAEN 4791.

Este MSM NATURALIS SRL o firmă activă?

Nu — MSM NATURALIS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MSM NATURALIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MSM NATURALIS SRL (CUI 34079425) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MSM NATURALIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MSM NATURALIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MSM NATURALIS SRL plătitoare de TVA?

Nu, MSM NATURALIS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MSM NATURALIS SRL?

În anul 2020, MSM NATURALIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.475 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MSM NATURALIS SRL?

Firmoscop analizează MSM NATURALIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.