Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TWINS WINE SRL

TWINS WINE SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 34237177 · J40/3198/2015
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TWINS WINE SRL
CUI 34237177
Nr. Reg. Comerțului J40/3198/2015
Sediu social Str. Poeziei nr. 24-26, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23015

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

TELEANU PAUL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 25.06.2020
CAEN4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TWINS WINE SRL după CUI 34237177 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2019
43.342 lei
+19.0% vs 2018
Profit net 2019
-20.844 lei
+57.4% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-48.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 53.036 lei53K lei20172018: 36.548 lei37K lei20182019: 43.342 lei43K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 43.342 lei -20.844 lei 2
2018 36.548 lei -48.921 lei 3
2017 53.036 lei -9.226 lei 1
2016 0 lei
2015 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2015–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.071 zile−1.263 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 251 zile−97 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -48,09%+85,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 146,97%+25,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,68×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,46%+5,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -46,97%−26,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21.671 lei+9.488 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,26×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,37×+0,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 973 zile−494 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -30,05%+26,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 509 din 741 firme active cu bilanț depus (CAEN 4725)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 1.395 firme active din sector
SectorCAEN 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TWINS WINE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TWINS WINE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TWINS WINE SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34237177, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/3198/2015. Firma a fost înființată la data de 17 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN 4725).

La ultima verificare, TWINS WINE SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 43.342 lei și un rezultat net de -20.844 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TWINS WINE SRL?

TWINS WINE SRL (CUI 34237177) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă TWINS WINE SRL în sectorul său?

TWINS WINE SRL ocupă locul 509 din 741 firme active cu bilanț depus în CAEN 4725 (Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TWINS WINE SRL față de firmele din același domeniu?

TWINS WINE SRL este mai veche decât 50% dintre cele 1.395 firme active cu CAEN 4725.

Este TWINS WINE SRL o firmă activă?

Nu — TWINS WINE SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este TWINS WINE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare TWINS WINE SRL (CUI 34237177) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în TWINS WINE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TWINS WINE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TWINS WINE SRL plătitoare de TVA?

Nu, TWINS WINE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TWINS WINE SRL?

În anul 2019, TWINS WINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 43.342 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TWINS WINE SRL?

Firmoscop analizează TWINS WINE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.