Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › CEREAL TERIMAR SRL

CEREAL TERIMAR SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni
CUI 34448158 · J10/363/2015
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CEREAL TERIMAR SRL
CUI 34448158
Nr. Reg. Comerțului J10/363/2015
Sediu social Str. CENTRALĂ nr. 35, Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni, jud. BUZĂU, 127326

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TERIOIU MARIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.05.2015
CAEN4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CEREAL TERIMAR SRL după CUI 34448158 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2019
5.513 lei
-38.0% vs 2018
Profit net 2019
-9.189 lei
-20.0% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-166.7%
Datorii / capital49.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-38%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 302.085 lei302K lei20152016: 310.256 lei310K lei20162017: 86.290 lei86K lei20172018: 8.954 lei8.954 lei20182019: 5.513 lei5.513 lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 5.513 lei -9.189 lei
2018 8.954 lei -7.657 lei
2017 86.290 lei 516 lei
2016 310.256 lei 6.127 lei 0
2015 302.085 lei 11.684 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2015–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.944 zile+1.411 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile+30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -166,68%−81,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,03%+12,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 49,72×+43,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -767,03%−693,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,12%−4,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,97%−12,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,09× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,32×−0,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.149 zile+657 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -62,08%−16,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.873 din 2.119 firme active cu bilanț depus (CAEN 4621)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 4.045 firme active din sector
SectorCAEN 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni → Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CEREAL TERIMAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CEREAL TERIMAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CEREAL TERIMAR SRL, cu sediul în Sat Căpăţâneşti Com. Mărăcineni, are codul unic de înregistrare (CUI) 34448158, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/363/2015. Firma a fost înființată la data de 4 mai 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

La ultima verificare, CEREAL TERIMAR SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 5.513 lei și un rezultat net de -9.189 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CEREAL TERIMAR SRL?

CEREAL TERIMAR SRL (CUI 34448158) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CEREAL TERIMAR SRL în sectorul său?

CEREAL TERIMAR SRL ocupă locul 1.873 din 2.119 firme active cu bilanț depus în CAEN 4621 (Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CEREAL TERIMAR SRL față de firmele din același domeniu?

CEREAL TERIMAR SRL este mai veche decât 56% dintre cele 4.045 firme active cu CAEN 4621.

Este CEREAL TERIMAR SRL o firmă activă?

CEREAL TERIMAR SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CEREAL TERIMAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CEREAL TERIMAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CEREAL TERIMAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CEREAL TERIMAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CEREAL TERIMAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, CEREAL TERIMAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CEREAL TERIMAR SRL?

În anul 2019, CEREAL TERIMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.513 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CEREAL TERIMAR SRL?

Firmoscop analizează CEREAL TERIMAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.