Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL

MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român
CUI 34505237 · J35/1110/2015
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL
CUI 34505237
Nr. Reg. Comerțului J35/1110/2015
Sediu Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român, Timiş
Telefon 0725357488

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

SOANEA CLAUDIA VIORICA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.05.2015
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL după CUI 34505237 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2022
66.723 lei
+25.0% vs 2021
Profit net 2022
-27.867 lei
+6.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-41.8%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.981 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 8,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 33.354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 23.365 lei23K lei20152018: 52.939 lei53K lei20182019: 220.474 lei220K lei20192020: 201.029 lei201K lei20202021: 53.549 lei54K lei20212022: 66.723 lei67K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 66.723 lei -27.867 lei 1
2021 53.549 lei -29.786 lei 1
2020 201.029 lei -3.757 lei 2
2019 220.474 lei -18.134 lei 2
2018 52.939 lei 19.935 lei 1
2017 -1.474 lei 1
2016 -9.646 lei 1
2015 23.365 lei -6.920 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2015–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 731 zile−114 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 zile−236 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -41,77%+13,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 238,2%+70,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -49,7%−9,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -138,1%−71,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 66.723 lei+13.174 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19×+0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -28,05%−2,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34.785 din 45.286 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 74.202 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL, cu sediul în Sat Utvin Com. Sânmihaiu Român, are codul unic de înregistrare (CUI) 34505237, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1110/2015. Firma a fost înființată la data de 14 mai 2015 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 66.723 lei și un rezultat net de -27.867 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL?

MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL (CUI 34505237) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL în sectorul său?

MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL ocupă locul 34.785 din 45.286 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL față de firmele din același domeniu?

MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL este mai veche decât 63% dintre cele 74.202 firme active cu CAEN 4941.

Este MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL o firmă activă?

MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL plătitoare de TVA?

Nu, MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL?

În anul 2022, MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.723 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL?

Firmoscop analizează MMV PROMPT DISTRIBUTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.