Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EXCELLENCE TASTE SRL

EXCELLENCE TASTE SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 34632141 · J40/6988/2015
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EXCELLENCE TASTE SRL
CUI 34632141
Nr. Reg. Comerțului J40/6988/2015
Sediu social Cal. Vitan nr. 11, CORP A (SUBSOL+PARTER+ETAJ), Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31281

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

HE LINING · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 11.03.2016
CAEN5610 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 3 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EXCELLENCE TASTE SRL după CUI 34632141 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2018
153.406 lei
-92.0% vs 2017
Profit net 2018
-558.842 lei
+40.8% vs 2017

Bonitate financiară

Marjă netă-364.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-92%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 1.899.458 lei1,9 mil. lei20162017: 1.998.882 lei2,0 mil. lei20172018: 153.406 lei153K lei2018
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2018 153.406 lei -558.842 lei 5
2017 1.998.882 lei -944.779 lei 26
2016 1.899.458 lei -558.617 lei 33
2015 -193.563 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2015–2018). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2018, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.868 zile+4.504 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -364,29%−317,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3.267,28%+2.917,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,03×−0,26 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -892,38%−726,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3.167,28%−2.917,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 30.681 lei−46.199 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,45×−1,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -77,1%−45,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2018. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.120 din 9.541 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 21.061 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 11.03.2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EXCELLENCE TASTE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EXCELLENCE TASTE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EXCELLENCE TASTE SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34632141, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/6988/2015. Firma a fost înființată la data de 10 iunie 2015 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, EXCELLENCE TASTE SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2018 a raportat o cifră de afaceri de 153.406 lei și un rezultat net de -558.842 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EXCELLENCE TASTE SRL?

EXCELLENCE TASTE SRL (CUI 34632141) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EXCELLENCE TASTE SRL în sectorul său?

EXCELLENCE TASTE SRL ocupă locul 4.120 din 9.541 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EXCELLENCE TASTE SRL față de firmele din același domeniu?

EXCELLENCE TASTE SRL este mai veche decât 60% dintre cele 21.061 firme active cu CAEN 5610.

Este EXCELLENCE TASTE SRL o firmă activă?

EXCELLENCE TASTE SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EXCELLENCE TASTE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EXCELLENCE TASTE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EXCELLENCE TASTE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EXCELLENCE TASTE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EXCELLENCE TASTE SRL plătitoare de TVA?

Nu, EXCELLENCE TASTE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EXCELLENCE TASTE SRL?

În anul 2018, EXCELLENCE TASTE SRL a raportat o cifră de afaceri de 153.406 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EXCELLENCE TASTE SRL?

Firmoscop analizează EXCELLENCE TASTE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.