Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › RO-CC FLOWERS SRL

RO-CC FLOWERS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Corunca Com. Corunca
CUI 34662223 · J26/611/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RO-CC FLOWERS SRL
CUI 34662223
Nr. Reg. Comerțului J26/611/2015
Sediu social CORUNCA nr. 397A9, Sat Corunca Com. Corunca, jud. MUREŞ, 547367

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CII BOTOŞ IACOB-DORINEL · lichidator

Identitate

StareRADIERE din data 15.07.2026
CAEN4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RO-CC FLOWERS SRL după CUI 34662223 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
21.853 lei
-95.0% vs 2024
Profit net 2025
-43.002 lei
-44.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-196.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-95%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 101.780 lei20152016: 218.994 lei20162017: 180.656 lei20172018: 212.821 lei20182019: 179.531 lei20192020: 132.560 lei20202021: 248.560 lei20212022: 296.812 lei20222023: 296.906 lei20232024: 412.127 lei20242025: 21.853 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.853 lei -43.002 lei
2024 412.127 lei -29.761 lei 2
2023 296.906 lei -30.328 lei 2
2022 296.812 lei 33.009 lei 2
2021 248.560 lei -29.434 lei 2
2020 132.560 lei -29.208 lei 1
2019 179.531 lei 1.053 lei 1
2018 212.821 lei 64.192 lei 1
2017 180.656 lei 27.368 lei 1
2016 218.994 lei 40.875 lei 1
2015 101.780 lei 10.167 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.925 zile+1.824 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 zile+58 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -196,78%−189,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 438,6%+270,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,23×−0,37 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -163,69%−119,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -338,6%−270,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,83×−5,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,54×−836,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -66,3%−61,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 437 din 555 firme active cu bilanț depus (CAEN 4622)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 1.101 firme active din sector
SectorCAEN 4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 17.06.2015 → RADIERE din data 15.07.2026
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea → INREGISTRAT din data 17.06.2015
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 17.06.2015 → este menționată o hotărâre a adunării generale privind dizolvarea

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RO-CC FLOWERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RO-CC FLOWERS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RO-CC FLOWERS SRL, cu sediul în Sat Corunca Com. Corunca, are codul unic de înregistrare (CUI) 34662223, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/611/2015. Firma a fost înființată la data de 17 iunie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN 4622).

La ultima verificare, RO-CC FLOWERS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.853 lei și un rezultat net de -43.002 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RO-CC FLOWERS SRL?

RO-CC FLOWERS SRL (CUI 34662223) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă RO-CC FLOWERS SRL în sectorul său?

RO-CC FLOWERS SRL ocupă locul 437 din 555 firme active cu bilanț depus în CAEN 4622 (Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RO-CC FLOWERS SRL față de firmele din același domeniu?

RO-CC FLOWERS SRL este mai veche decât 52% dintre cele 1.101 firme active cu CAEN 4622.

Este RO-CC FLOWERS SRL o firmă activă?

Nu — RO-CC FLOWERS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este RO-CC FLOWERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare RO-CC FLOWERS SRL (CUI 34662223) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în RO-CC FLOWERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RO-CC FLOWERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RO-CC FLOWERS SRL plătitoare de TVA?

Nu, RO-CC FLOWERS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RO-CC FLOWERS SRL?

În anul 2025, RO-CC FLOWERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.853 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RO-CC FLOWERS SRL?

Firmoscop analizează RO-CC FLOWERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.