Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › DRUMUL CARULUI SRL

DRUMUL CARULUI SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Moieciu de Jos Com. Moieciu
CUI 34696862 · J08/488/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DRUMUL CARULUI SRL
CUI 34696862
Nr. Reg. Comerțului J08/488/2017
Sediu social MOIECIU DE JOS nr. 55B, Sat Moieciu de Jos Com. Moieciu, jud. BRAŞOV, 507135
Telefon 0268 / 230632

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 3 aprilie 2026 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Braşov · dosar 1149/62/2026 3 aprilie 2026
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DRUMUL CARULUI SRL după CUI 34696862 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
277.602 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
-71.442 lei
-181.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-25.7%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.715 de firme din Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.855 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 29.723 lei30K lei20152016: 97.433 lei97K lei20162017: 139.905 lei140K lei20172018: 235.299 lei235K lei20182019: 243.252 lei243K lei20192020: 181.299 lei181K lei20202021: 229.253 lei229K lei20212023: 237.374 lei237K lei20232024: 217.572 lei218K lei20242025: 277.602 lei278K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 277.602 lei -71.442 lei 1
2024 217.572 lei -25.379 lei 1
2023 237.374 lei 15.189 lei 1
2021 229.253 lei 4.632 lei 1
2020 181.299 lei 50.322 lei 1
2019 243.252 lei 61.764 lei 1
2018 235.299 lei 141.085 lei
2017 139.905 lei 77.915 lei 1
2016 97.433 lei 7.360 lei 1
2015 29.723 lei -30.705 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 139 zile+61 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,74%−14,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,32%+38,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55×−2,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,8×+1,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -121,52%−102,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -43,36%−28,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,68%−38,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 277.602 lei+60.030 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×+0,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 30,65×+23,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−42 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,67%−9,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.684 din 6.712 firme active cu bilanț depus (CAEN 5520)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 16.114 firme active din sector
SectorCAEN 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/488/2017 → J08/488/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/7708/2015 → J8/488/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/488/2017 → J40/7708/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/488/2017 → J08/488/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DRUMUL CARULUI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DRUMUL CARULUI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DRUMUL CARULUI SRL, cu sediul în Sat Moieciu de Jos Com. Moieciu, are codul unic de înregistrare (CUI) 34696862, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/488/2017. Firma a fost înființată la data de 25 iunie 2015 și are ca obiect principal de activitate Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

La ultima verificare, DRUMUL CARULUI SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 277.602 lei și un rezultat net de -71.442 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DRUMUL CARULUI SRL?

DRUMUL CARULUI SRL (CUI 34696862) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă DRUMUL CARULUI SRL în sectorul său?

DRUMUL CARULUI SRL ocupă locul 1.684 din 6.712 firme active cu bilanț depus în CAEN 5520 (Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DRUMUL CARULUI SRL față de firmele din același domeniu?

DRUMUL CARULUI SRL este mai veche decât 71% dintre cele 16.114 firme active cu CAEN 5520.

Este DRUMUL CARULUI SRL o firmă activă?

Nu — DRUMUL CARULUI SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este DRUMUL CARULUI SRL în insolvență?

La ultima verificare, DRUMUL CARULUI SRL (CUI 34696862) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în DRUMUL CARULUI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DRUMUL CARULUI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DRUMUL CARULUI SRL plătitoare de TVA?

Nu, DRUMUL CARULUI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DRUMUL CARULUI SRL?

În anul 2025, DRUMUL CARULUI SRL a raportat o cifră de afaceri de 277.602 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DRUMUL CARULUI SRL?

Firmoscop analizează DRUMUL CARULUI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.