Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › NEVIS SCO SRL

NEVIS SCO SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
CUI 34778814 · J35/1726/2015
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEVIS SCO SRL
CUI 34778814
Nr. Reg. Comerțului J35/1726/2015
Sediu social Str. ION CREANGĂ nr. 44, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, jud. TIMIŞ, 307160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 21.03.2024
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEVIS SCO SRL după CUI 34778814 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2022
899.763 lei
+16.0% vs 2021
Profit net 2022
-77.642 lei
-419.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-8.6%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.232 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 3,1%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 127.932 lei128K lei20172018: 457.137 lei457K lei20182019: 596.840 lei597K lei20192020: 1.055.296 lei1,1 mil. lei20202021: 775.237 lei775K lei20212022: 899.763 lei900K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 899.763 lei -77.642 lei
2021 775.237 lei -14.951 lei 1
2020 1.055.296 lei -3.370 lei 1
2019 596.840 lei 8.702 lei 1
2018 457.137 lei 8.623 lei
2017 127.932 lei -4.214 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,63%−6,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 345,54%+241,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,29×−0,67 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -230,65%−219,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -245,54%−241,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 26,73×+20,94 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 71,36×+63,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−43 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,23%−5,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.455 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 91.187 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEVIS SCO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEVIS SCO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEVIS SCO SRL, cu sediul în Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 34778814, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1726/2015. Firma a fost înființată la data de 15 iulie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, NEVIS SCO SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 899.763 lei și un rezultat net de -77.642 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEVIS SCO SRL?

NEVIS SCO SRL (CUI 34778814) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NEVIS SCO SRL în sectorul său?

NEVIS SCO SRL ocupă locul 9.455 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEVIS SCO SRL față de firmele din același domeniu?

NEVIS SCO SRL este mai veche decât 38% dintre cele 91.187 firme active cu CAEN 4711.

Este NEVIS SCO SRL o firmă activă?

Nu — NEVIS SCO SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NEVIS SCO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare NEVIS SCO SRL (CUI 34778814) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NEVIS SCO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEVIS SCO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEVIS SCO SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEVIS SCO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEVIS SCO SRL?

În anul 2022, NEVIS SCO SRL a raportat o cifră de afaceri de 899.763 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEVIS SCO SRL?

Firmoscop analizează NEVIS SCO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.