Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › LIST IT S.R.L.

LIST IT S.R.L.

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 34806450 · J40/9024/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIST IT S.R.L.
CUI 34806450
Nr. Reg. Comerțului J40/9024/2015
Sediu social Str. Ioviţa nr. 10, bl. P13A, sc. 1, et. 5, ap. 21, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50686

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LUCA ALIN SEBASTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 20.08.2021
CAEN6312 · Activități ale portalurilor web
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIST IT S.R.L. după CUI 34806450 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2020
26.994 lei
-82.0% vs 2019
Profit net 2020
-6.771 lei
-38.4% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-25.1%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-82%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 12 lei12 lei20162017: 128.302 lei128K lei20172018: 283.799 lei284K lei20182019: 148.894 lei149K lei20192020: 26.994 lei27K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 26.994 lei -6.771 lei
2019 148.894 lei -4.893 lei
2018 283.799 lei 78.728 lei
2017 128.302 lei 20.849 lei 0
2016 12 lei -20.359 lei 2
2015 -10.838 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2015–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4 zile−33 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,08%−21,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,58%−18,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 173,5×+168,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01×−0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -11,89%−4,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,83%−5,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,42%+20,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,47×−1,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -17,52%−17,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 592 din 891 firme active cu bilanț depus (CAEN 6312)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 1.836 firme active din sector
SectorCAEN 6312 · Activități ale portalurilor web →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIST IT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIST IT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIST IT S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34806450, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/9024/2015. Firma a fost înființată la data de 22 iulie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități ale portalurilor web (CAEN 6312).

La ultima verificare, LIST IT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 26.994 lei și un rezultat net de -6.771 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIST IT S.R.L.?

LIST IT S.R.L. (CUI 34806450) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LIST IT S.R.L. în sectorul său?

LIST IT S.R.L. ocupă locul 592 din 891 firme active cu bilanț depus în CAEN 6312 (Activități ale portalurilor web), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIST IT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LIST IT S.R.L. este mai veche decât 76% dintre cele 1.836 firme active cu CAEN 6312.

Este LIST IT S.R.L. o firmă activă?

Nu — LIST IT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LIST IT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare LIST IT S.R.L. (CUI 34806450) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LIST IT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIST IT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIST IT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LIST IT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIST IT S.R.L.?

În anul 2020, LIST IT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 26.994 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIST IT S.R.L.?

Firmoscop analizează LIST IT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.