Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › LONCER ENGINEERING S.R.L.

LONCER ENGINEERING S.R.L.

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 34912893 · J08/1389/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LONCER ENGINEERING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO34912893
Nr. Reg. Comerțului J08/1389/2015
Sediu social Str. Cetinii nr. 22, Mun. Braşov, 500133
Telefon 0726555647

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.08.2015
CAEN7410 · Activități de design specializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LONCER ENGINEERING S.R.L. după CUI 34912893 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
38.665 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
9.205 lei
+358.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 27.450 lei27K lei20152016: 104.953 lei105K lei20162017: 277.676 lei278K lei20172019: 27.158 lei27K lei20192020: 33.142 lei33K lei20202021: 36.836 lei37K lei20212022: 2.463 lei2.463 lei20222024: 35.951 lei36K lei20242025: 38.665 lei39K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 38.665 lei 9.205 lei
2024 35.951 lei 2.007 lei
2023 0 lei
2022 2.463 lei -98.845 lei
2021 36.836 lei -70.793 lei
2020 33.142 lei -24.985 lei
2019 27.158 lei -61.513 lei
2017 277.676 lei 178.405 lei 1
2016 104.953 lei 28.199 lei 1
2015 27.450 lei 1.937 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.943 zile−217 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 392 zile−32 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,81%+18,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 394,06%−32,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,25× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,62%+13,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -294,06%+32,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,74× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 39,93%+34,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.641 din 2.648 firme active cu bilanț depus (CAEN 7410)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 5.871 firme active din sector
SectorCAEN 7410 · Activități de design specializat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1389/2015 → J08/1389/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/1389/2015 → J8/1389/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1389/2015 → J08/1389/2015

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LONCER ENGINEERING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LONCER ENGINEERING S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LONCER ENGINEERING S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 34912893, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1389/2015. Firma a fost înființată la data de 20 august 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de design specializat (CAEN 7410).

La ultima verificare, LONCER ENGINEERING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.665 lei și un rezultat net de 9.205 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LONCER ENGINEERING S.R.L.?

LONCER ENGINEERING S.R.L. (CUI 34912893) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LONCER ENGINEERING S.R.L. în sectorul său?

LONCER ENGINEERING S.R.L. ocupă locul 1.641 din 2.648 firme active cu bilanț depus în CAEN 7410 (Activități de design specializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LONCER ENGINEERING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LONCER ENGINEERING S.R.L. este mai veche decât 70% dintre cele 5.871 firme active cu CAEN 7410.

Este LONCER ENGINEERING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LONCER ENGINEERING S.R.L. (CUI 34912893) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LONCER ENGINEERING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LONCER ENGINEERING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LONCER ENGINEERING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LONCER ENGINEERING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LONCER ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, LONCER ENGINEERING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LONCER ENGINEERING S.R.L.?

În anul 2025, LONCER ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 38.665 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LONCER ENGINEERING S.R.L.?

Firmoscop analizează LONCER ENGINEERING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.