Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MC EXCELENTART SRL

MC EXCELENTART SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 35026763 · J40/11484/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MC EXCELENTART SRL
CUI 35026763
Nr. Reg. Comerțului J40/11484/2015
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 132, bl. 1, ap. 44, TRONSON III. PARTER. (CAMERA 2), Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0724128680

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CAPAŢÎNA MARINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 23.12.2025
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MC EXCELENTART SRL după CUI 35026763 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
209.636 lei
-26.0% vs 2023
Profit net 2024
101.705 lei
-45.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă48.5%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.069 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 22,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.459 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 80.895 lei81K lei20152016: 219.997 lei220K lei20162017: 204.115 lei204K lei20172018: 191.090 lei191K lei20182021: 311.385 lei311K lei20212022: 145.831 lei146K lei20222023: 281.455 lei281K lei20232024: 209.636 lei210K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 209.636 lei 101.705 lei 2
2023 281.455 lei 187.756 lei 1
2022 145.831 lei -65.926 lei 1
2021 311.385 lei 226.073 lei 2
2018 191.090 lei 13.382 lei 2
2017 204.115 lei -30.730 lei 3
2016 219.997 lei 78.032 lei 1
2015 80.895 lei 75.704 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 48,52%−18,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,19%−3,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 45,63×+27,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,39%−130,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 48,31%−121,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,81%+3,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 104.818 lei−176.637 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −1,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 97,56%−109,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.963 din 9.299 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 27.582 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MC EXCELENTART SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MC EXCELENTART SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MC EXCELENTART SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35026763, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11484/2015. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, MC EXCELENTART SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 209.636 lei și un rezultat net de 101.705 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MC EXCELENTART SRL?

MC EXCELENTART SRL (CUI 35026763) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MC EXCELENTART SRL în sectorul său?

MC EXCELENTART SRL ocupă locul 2.963 din 9.299 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MC EXCELENTART SRL față de firmele din același domeniu?

MC EXCELENTART SRL este mai veche decât 82% dintre cele 27.582 firme active cu CAEN 8559.

Este MC EXCELENTART SRL o firmă activă?

Nu — MC EXCELENTART SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MC EXCELENTART SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MC EXCELENTART SRL (CUI 35026763) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MC EXCELENTART SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MC EXCELENTART SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MC EXCELENTART SRL plătitoare de TVA?

Nu, MC EXCELENTART SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MC EXCELENTART SRL?

În anul 2024, MC EXCELENTART SRL a raportat o cifră de afaceri de 209.636 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MC EXCELENTART SRL?

Firmoscop analizează MC EXCELENTART SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.