Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL

UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sat Moi Com. Bâlteni
CUI 35043438 · J18/574/2015
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL
CUI 35043438
Nr. Reg. Comerțului J18/574/2015
Sediu Sat Moi Com. Bâlteni, Gorj
Telefon 0768889338

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ORHA RODICA · administratorIDITA DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.09.2015
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL după CUI 35043438 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2017
17.009 lei
+100.0% vs 2016
Profit net 2017
2.336 lei
+132.4% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă13.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 8.490 lei8.490 lei20162017: 17.009 lei17K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 17.009 lei 2.336 lei 0
2016 8.490 lei -7.214 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2016–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 401 zile−31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,73%+98,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 169,89%−160,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,59×+0,29 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,26%+258,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -42,58%+188,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,55×−1,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,65×−21,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 100 zile+86 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,19%+64,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39.371 din 45.270 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 74.236 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL, cu sediul în Sat Moi Com. Bâlteni, are codul unic de înregistrare (CUI) 35043438, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/574/2015. Firma a fost înființată la data de 24 septembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 17.009 lei și un rezultat net de 2.336 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL?

UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL (CUI 35043438) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL în sectorul său?

UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL ocupă locul 39.371 din 45.270 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL este mai veche decât 62% dintre cele 74.236 firme active cu CAEN 4941.

Este UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL o firmă activă?

UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL plătitoare de TVA?

Nu, UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL?

În anul 2017, UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.009 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL?

Firmoscop analizează UŢU ŞI MARCEL TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.