Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › CIA COUTURE SRL

CIA COUTURE SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 35118026 · J2015003656237
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CIA COUTURE SRL
CUI 35118026
Nr. Reg. Comerțului J2015003656237
Sediu social Str. Emil Gârleanu nr. 6C, parter, Orş. Voluntari, jud. ILFOV

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

AVISSAR INGA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.10.2015
CAEN1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CIA COUTURE SRL după CUI 35118026 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
51.016 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
-47.377 lei
-25.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-92.9%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 245 de firme din CAEN 1419 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 56% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 272 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 1.750 lei20152016: 23.910 lei20162017: 99.980 lei20172018: 88.492 lei20182019: 154.754 lei20192020: 116.553 lei20202021: 99.052 lei20212022: 63.385 lei20222023: 65.178 lei20232024: 76.089 lei20242025: 51.016 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 51.016 lei -47.377 lei 2
2024 76.089 lei -37.897 lei 2
2023 65.178 lei -57.836 lei 2
2022 63.385 lei -142.136 lei 1
2021 99.052 lei -351.800 lei 4
2020 116.553 lei -234.488 lei 4
2019 154.754 lei -210.787 lei 3
2018 88.492 lei -193.644 lei 2
2017 99.980 lei 42.302 lei 1
2016 23.910 lei -10.943 lei 1
2015 1.750 lei -13.396 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9.219 zile+3.156 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−79 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -92,87%−43,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4.182,12%+1.822,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -153,77%−83,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4.082,12%−1.822,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 25.508 lei−12.537 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,66×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,77×−1,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 207 zile+80 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -49,13%−16,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.201 din 1.580 firme active cu bilanț depus (CAEN 1421)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 2.545 firme active din sector
SectorCAEN 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CIA COUTURE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CIA COUTURE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CIA COUTURE SRL, cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 35118026, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015003656237. Firma a fost înființată la data de 13 octombrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

La ultima verificare, CIA COUTURE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51.016 lei și un rezultat net de -47.377 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CIA COUTURE SRL?

CIA COUTURE SRL (CUI 35118026) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CIA COUTURE SRL în sectorul său?

CIA COUTURE SRL ocupă locul 1.201 din 1.580 firme active cu bilanț depus în CAEN 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CIA COUTURE SRL față de firmele din același domeniu?

CIA COUTURE SRL este mai veche decât 67% dintre cele 2.545 firme active cu CAEN 1421.

Este CIA COUTURE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CIA COUTURE SRL (CUI 35118026) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CIA COUTURE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CIA COUTURE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CIA COUTURE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CIA COUTURE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CIA COUTURE SRL plătitoare de TVA?

Nu, CIA COUTURE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CIA COUTURE SRL?

În anul 2025, CIA COUTURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 51.016 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CIA COUTURE SRL?

Firmoscop analizează CIA COUTURE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.