Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › MEAT 2 EAT SRL

MEAT 2 EAT SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 35204780 · J40/5847/2021
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEAT 2 EAT SRL
Cod fiscal (CIF) RO35204780
Nr. Reg. Comerțului J40/5847/2021
Sediu social Cal. Dorobanţi nr. 189, et. 5, ap. 12, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10565

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MIRIŢOIU CRISTIAN-EUGEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 30.03.2021
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEAT 2 EAT SRL după CUI 35204780 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
574.368 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
-159.874 lei
+66.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-27.8%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-46%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 24.386 lei20152016: 450.926 lei20162017: 291.285 lei20172018: 710.344 lei20182019: 1.048.394 lei20192020: 1.285.101 lei20202021: 1.934.475 lei20212022: 2.583.540 lei20222023: 3.242.061 lei20232024: 1.063.363 lei20242025: 574.368 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 574.368 lei -159.874 lei 1
2024 1.063.363 lei -477.082 lei 3
2023 3.242.061 lei 22.195 lei 11
2022 2.583.540 lei 61.152 lei 9
2021 1.934.475 lei 98.978 lei 8
2020 1.285.101 lei 138.881 lei 5
2019 1.048.394 lei 171.985 lei 3
2018 710.344 lei -42.956 lei 3
2017 291.285 lei -42.496 lei 2
2016 450.926 lei 30.612 lei 2
2015 24.386 lei -29.025 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 714 zile+359 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile+31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -27,83%+17,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 225,91%+46,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,44×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -32,15%+50,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -123,56%−44,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 574.368 lei+219.914 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,15×−0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -19,74%+13,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.130 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 21.819 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ostratu, Comuna Corbeanca → Sector 1 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.03.2021
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3971/2015 → J40/5847/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 30.03.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Ostratu, Comuna Corbeanca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5847/2021 → J23/3971/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ostratu, Comuna Corbeanca → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3971/2015 → J40/5847/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Ostratu, Comuna Corbeanca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5847/2021 → J23/3971/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ostratu, Comuna Corbeanca → Bucureşti Sectorul 1

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEAT 2 EAT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEAT 2 EAT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEAT 2 EAT SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35204780, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5847/2021. Firma a fost înființată la data de 5 noiembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, MEAT 2 EAT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 574.368 lei și un rezultat net de -159.874 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEAT 2 EAT SRL?

MEAT 2 EAT SRL (CUI 35204780) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MEAT 2 EAT SRL în sectorul său?

MEAT 2 EAT SRL ocupă locul 4.130 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEAT 2 EAT SRL față de firmele din același domeniu?

MEAT 2 EAT SRL este mai veche decât 42% dintre cele 21.819 firme active cu CAEN 6820.

Este MEAT 2 EAT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEAT 2 EAT SRL (CUI 35204780) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEAT 2 EAT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEAT 2 EAT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEAT 2 EAT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEAT 2 EAT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEAT 2 EAT SRL plătitoare de TVA?

Da, MEAT 2 EAT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEAT 2 EAT SRL?

În anul 2025, MEAT 2 EAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 574.368 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEAT 2 EAT SRL?

Firmoscop analizează MEAT 2 EAT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.