Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › IMALU UPU-MIC SRL

IMALU UPU-MIC SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Mediaş
CUI 35290950 · J32/1180/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMALU UPU-MIC SRL
CUI 35290950
Nr. Reg. Comerțului J32/1180/2015
Sediu social Str. Cibin nr. 10, bl. 27, sc. A, ap. 18, Mun. Mediaş, jud. SIBIU, 551143
Telefon 0727566571

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GLIGORESCU IOAN OVIDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.12.2015
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMALU UPU-MIC SRL după CUI 35290950 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
146.338 lei
-33.0% vs 2023
Profit net 2024
-60.871 lei
-269.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-41.6%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.069 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 22,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.459 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.748 lei3.748 lei20162017: 9.000 lei9.000 lei20172018: 25.826 lei26K lei20182019: 30.590 lei31K lei20192020: 11.235 lei11K lei20202021: 100.669 lei101K lei20212022: 235.901 lei236K lei20222023: 219.382 lei219K lei20232024: 146.338 lei146K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 146.338 lei -60.871 lei 1
2023 219.382 lei -16.486 lei 1
2022 235.901 lei -6.983 lei 1
2021 100.669 lei -6.227 lei 1
2020 11.235 lei -2.242 lei
2019 30.590 lei 14.938 lei
2018 25.826 lei 6.577 lei
2017 9.000 lei 353 lei
2016 3.748 lei -3.662 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2016–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 272 zile+214 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 zile+47 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -41,6%−34,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 370,25%+152,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -206,52%−103,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -270,25%−152,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.338 lei−73.044 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,96×−8,8 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 886,9×−13.738,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,87%−22,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.864 din 9.298 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 27.546 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMALU UPU-MIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMALU UPU-MIC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMALU UPU-MIC SRL, cu sediul în Mun. Mediaş, are codul unic de înregistrare (CUI) 35290950, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1180/2015. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, IMALU UPU-MIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 146.338 lei și un rezultat net de -60.871 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMALU UPU-MIC SRL?

IMALU UPU-MIC SRL (CUI 35290950) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IMALU UPU-MIC SRL în sectorul său?

IMALU UPU-MIC SRL ocupă locul 3.864 din 9.298 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMALU UPU-MIC SRL față de firmele din același domeniu?

IMALU UPU-MIC SRL este mai veche decât 81% dintre cele 27.546 firme active cu CAEN 8559.

Este IMALU UPU-MIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMALU UPU-MIC SRL (CUI 35290950) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMALU UPU-MIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMALU UPU-MIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMALU UPU-MIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMALU UPU-MIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMALU UPU-MIC SRL plătitoare de TVA?

Nu, IMALU UPU-MIC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMALU UPU-MIC SRL?

În anul 2024, IMALU UPU-MIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 146.338 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMALU UPU-MIC SRL?

Firmoscop analizează IMALU UPU-MIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.