Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › AVLUMINII SRL

AVLUMINII SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Sat Pârscov Com. Pârscov
CUI 35299712 · J10/690/2019
Atenție sporită Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVLUMINII SRL
CUI 35299712
Nr. Reg. Comerțului J10/690/2019
Sediu social ION BREZOIANU nr. 23-25, et. 6, SPATIUL COMERCIAL AE6.11, Bucureşti Sectorul 1
Telefon 0314254348

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BRATU MĂDĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareîntrerupere temporară de activitate
CAEN8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVLUMINII SRL după CUI 35299712 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2024
10.379 lei
ultimul bilanț
Profit net 2024
-10.975 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă-105.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 46.459 lei46K lei20162017: 26.537 lei27K lei20172018: 5.635 lei5.635 lei20182019: 44.103 lei44K lei20192020: 58.447 lei58K lei20202021: 0 lei0 lei20212024: 10.379 lei10K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 10.379 lei -10.975 lei —
2021 0 lei 0 lei 1
2020 58.447 lei 19.021 lei 1
2019 44.103 lei 16.161 lei 1
2018 5.635 lei -28.189 lei 1
2017 26.537 lei -55.033 lei 1
2016 46.459 lei 32.439 lei —
2015 — 2.706 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.547 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -105,74% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 238,89% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -59,58% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -138,89% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,56× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,65× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 564 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -51,4% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.913 din 2.269 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8230)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 4.372 de firme active din sector
SectorCAEN 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 octombrie 2026Schimbare sediu: Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov → Sat Pârscov Com. Pârscov
  • 20 octombrie 2026Schimbare sediu: Sat Pârscov Com. Pârscov → Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov
  • 13 septembrie 2026Schimbare sediu: Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov → Sat Pârscov Com. Pârscov
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Sat Pârscov Com. Pârscov → Bucureşti Sectorul 1
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov → Sat Pârscov Com. Pârscov

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVLUMINII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVLUMINII SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

AVLUMINII SRL, cu sediul în Sat Pârscov Com. Pârscov, are codul unic de înregistrare (CUI) 35299712, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/690/2019. Firma a fost înființată la data de 8 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

La ultima verificare, AVLUMINII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 10.379 lei și un rezultat net de -10.975 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVLUMINII SRL?

AVLUMINII SRL (CUI 35299712) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă AVLUMINII SRL în sectorul său?

AVLUMINII SRL ocupă locul 1.913 din 2.269 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVLUMINII SRL față de firmele din același domeniu?

AVLUMINII SRL este mai veche decât 74% dintre cele 4.372 de firme active cu CAEN 8230.

Este AVLUMINII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AVLUMINII SRL (CUI 35299712) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AVLUMINII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVLUMINII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AVLUMINII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVLUMINII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVLUMINII SRL plătitoare de TVA?

Nu, AVLUMINII SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVLUMINII SRL?

În anul 2024, AVLUMINII SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.379 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVLUMINII SRL?

Firmoscop analizează AVLUMINII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8230 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.