Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › FRAMAV TRANSPORT SRL

FRAMAV TRANSPORT SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 35327308 · J05/1940/2015
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FRAMAV TRANSPORT SRL
CUI 35327308
Nr. Reg. Comerțului J05/1940/2015
Sediu social Str. Morii nr. 9, bl. AN9, ap. 2, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410577
Telefon 0732116515

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.11.2022
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FRAMAV TRANSPORT SRL după CUI 35327308 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2021
119.699 lei
-10.0% vs 2020
Profit net 2021
-25.849 lei
-440.2% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-21.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 81.756 lei82K lei20162017: 95.130 lei95K lei20172018: 132.367 lei132K lei20182019: 153.683 lei154K lei20192020: 132.584 lei133K lei20202021: 119.699 lei120K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 119.699 lei -25.849 lei 1
2020 132.584 lei -4.785 lei 1
2019 153.683 lei 7.657 lei 1
2018 132.367 lei 17.165 lei 1
2017 95.130 lei -1.802 lei 1
2016 81.756 lei 1.065 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 154 zile+127 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile+45 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -21,6%−17,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 114,88%+81,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,87×−2,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -58,88%−42,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -14,88%−81,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 119.699 lei−12.885 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,73×−1,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 36,98×−128,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,07%−14,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 31.359 din 45.270 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 74.233 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1940/2015 → J05/1940/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/1940/2015 → J5/1940/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1940/2015 → J05/1940/2015

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FRAMAV TRANSPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FRAMAV TRANSPORT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FRAMAV TRANSPORT SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 35327308, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1940/2015. Firma a fost înființată la data de 15 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, FRAMAV TRANSPORT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 119.699 lei și un rezultat net de -25.849 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FRAMAV TRANSPORT SRL?

FRAMAV TRANSPORT SRL (CUI 35327308) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FRAMAV TRANSPORT SRL în sectorul său?

FRAMAV TRANSPORT SRL ocupă locul 31.359 din 45.270 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FRAMAV TRANSPORT SRL față de firmele din același domeniu?

FRAMAV TRANSPORT SRL este mai veche decât 61% dintre cele 74.233 firme active cu CAEN 4941.

Este FRAMAV TRANSPORT SRL o firmă activă?

FRAMAV TRANSPORT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FRAMAV TRANSPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FRAMAV TRANSPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FRAMAV TRANSPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FRAMAV TRANSPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FRAMAV TRANSPORT SRL plătitoare de TVA?

Nu, FRAMAV TRANSPORT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FRAMAV TRANSPORT SRL?

În anul 2021, FRAMAV TRANSPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 119.699 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FRAMAV TRANSPORT SRL?

Firmoscop analizează FRAMAV TRANSPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.