Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Arad › ENGESER SRL

ENGESER SRL

Înființată în 2015 · 10 ani vechime · Orş. Lipova
CUI 35338137 · J2015001388024
Atenție sporită Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENGESER SRL
Cod fiscal (CIF) RO35338137
Nr. Reg. Comerțului J2015001388024
Sediu social TIMIŞORII nr. 125, Loc. Lipova, Oraş Lipova, jud. Arad, 315400

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

KINZEL DIRK · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2732 · Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENGESER SRL după CUI 35338137 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2025
10.414.385 lei
+16,0% vs 2024
Profit net 2025
185.356 lei
+124,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 334.562 lei335K lei20162017: 837.006 lei837K lei20172018: 1.010.698 lei1,0 mil. lei20182019: 3.351.094 lei3,4 mil. lei20192020: 3.616.044 lei3,6 mil. lei20202021: 5.997.869 lei6,0 mil. lei20212022: 7.090.520 lei7,1 mil. lei20222023: 11.202.219 lei11 mil. lei20232024: 8.978.181 lei9,0 mil. lei20242025: 10.414.385 lei10 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.414.385 lei 185.356 lei 96
2024 8.978.181 lei -754.286 lei 88
2023 11.202.219 lei 1.028.186 lei 106
2022 7.090.520 lei 227.642 lei 83
2021 5.997.869 lei -44.266 lei 73
2020 3.616.044 lei -1.118.609 lei 59
2019 3.351.094 lei -529.172 lei 62
2018 1.010.698 lei -865.246 lei 42
2017 837.006 lei -39.573 lei 17
2016 334.562 lei -42.457 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 667 de zile−108 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,78%+10,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 113,22%−0,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,88× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,1%+5,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -12,51%+1,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 108.483 lei+6.458 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,62×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 31.945,97×+28.764,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,95%+9,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 21 din 50 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2732)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 60 de firme active din sector
SectorCAEN 2732 · Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENGESER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENGESER SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ENGESER SRL, cu sediul în Orş. Lipova, are codul unic de înregistrare (CUI) 35338137, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015001388024. Firma a fost înființată la data de 17 decembrie 2015 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice (CAEN 2732).

La ultima verificare, ENGESER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.414.385 lei și un rezultat net de 185.356 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENGESER SRL?

ENGESER SRL (CUI 35338137) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ENGESER SRL în sectorul său?

ENGESER SRL ocupă locul 21 din 50 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2732 (Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENGESER SRL față de firmele din același domeniu?

ENGESER SRL este mai veche decât 30% dintre cele 60 de firme active cu CAEN 2732.

Este ENGESER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENGESER SRL (CUI 35338137) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENGESER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENGESER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENGESER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENGESER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENGESER SRL plătitoare de TVA?

Da, ENGESER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENGESER SRL?

În anul 2025, ENGESER SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.414.385 lei și un număr mediu de 96 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENGESER SRL?

Firmoscop analizează ENGESER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2732 din Arad, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.