Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TASE INSTAL SRL

TASE INSTAL SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 35501730 · J40/995/2016
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TASE INSTAL SRL
CUI 35501730
Nr. Reg. Comerțului J40/995/2016
Sediu social Str. Tomeşti nr. 7, bl. 12, sc. 2, et. 3, ap. 72, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 42142

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

BULEANDRĂ TĂNĂSACHE · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 17.03.2025
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TASE INSTAL SRL după CUI 35501730 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2024
14.948 lei
-59.0% vs 2023
Profit net 2024
-41.690 lei
-769.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-278.9%
Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.974 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-59%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 5.050 lei5.050 lei20162017: 6.210 lei6.210 lei20172018: 133.469 lei133K lei20182019: 502.112 lei502K lei20192020: 327.123 lei327K lei20202021: 348.819 lei349K lei20212022: 17.665 lei18K lei20222023: 36.213 lei36K lei20232024: 14.948 lei15K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 14.948 lei -41.690 lei 1
2023 36.213 lei -4.795 lei 1
2022 17.665 lei -66.507 lei 1
2021 348.819 lei 171.643 lei 3
2020 327.123 lei 116.688 lei 4
2019 502.112 lei 251.795 lei 4
2018 133.469 lei 79.844 lei 3
2017 6.210 lei 2.091 lei
2016 5.050 lei 2.988 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2016–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.243 zile+1.857 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -278,9%−265,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 665,36%+458,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,15×−0,33 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -208,83%−201,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -564,88%−457,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 14.948 lei−21.265 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,75×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -59,78%−48,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.683 din 11.193 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 18.043 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TASE INSTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TASE INSTAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TASE INSTAL SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35501730, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/995/2016. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, TASE INSTAL SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 14.948 lei și un rezultat net de -41.690 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TASE INSTAL SRL?

TASE INSTAL SRL (CUI 35501730) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă TASE INSTAL SRL în sectorul său?

TASE INSTAL SRL ocupă locul 9.683 din 11.193 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TASE INSTAL SRL față de firmele din același domeniu?

TASE INSTAL SRL este mai veche decât 58% dintre cele 18.043 firme active cu CAEN 4322.

Este TASE INSTAL SRL o firmă activă?

Nu — TASE INSTAL SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este TASE INSTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare TASE INSTAL SRL (CUI 35501730) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în TASE INSTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TASE INSTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TASE INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Nu, TASE INSTAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TASE INSTAL SRL?

În anul 2024, TASE INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.948 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TASE INSTAL SRL?

Firmoscop analizează TASE INSTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.