Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › GENERAL RELEKA SRL

GENERAL RELEKA SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 35509091 · J2016000130175
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENERAL RELEKA SRL
CUI 35509091
Nr. Reg. Comerțului J2016000130175
Sediu social Str. Brăilei nr. 189, bl. J, sc. 5, et. 2, ap. 89, Mun. Galaţi, 800612

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.2016
CAEN7414 · Alte activități de design specializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENERAL RELEKA SRL după CUI 35509091 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
62.947 lei
+12.0% vs 2021
Profit net 2022
28.691 lei
-9.7% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă45.6%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.165 de firme din CAEN 7410 care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 47,1%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 8% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.282 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 21.467 lei21K lei20162017: 55.432 lei55K lei20172018: 50.039 lei50K lei20182019: 57.498 lei57K lei20192020: 46.013 lei46K lei20202021: 56.018 lei56K lei20212022: 62.947 lei63K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 62.947 lei 28.691 lei 0
2021 56.018 lei 31.783 lei 0
2020 46.013 lei 25.441 lei 0
2019 57.498 lei 28.515 lei 0
2018 50.039 lei 17.822 lei 0
2017 55.432 lei 13.897 lei 0
2016 21.467 lei -2.697 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2016–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 234 zile+195 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,58%−11,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,96%+16,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,55×−15,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,97%−7,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,59%−10,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,04%−16,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,34×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 94,32%−54,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 474 din 1.082 firme active cu bilanț depus (CAEN 7414)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 2.818 firme active din sector
SectorCAEN 7414 · Alte activități de design specializat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 22 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 7410 · Activități de design specializat → 7414 · Alte activități de design specializat
  • 22 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J17/130/2016 → J2016000130175

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENERAL RELEKA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENERAL RELEKA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENERAL RELEKA SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 35509091, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000130175. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de design specializat (CAEN 7414).

La ultima verificare, GENERAL RELEKA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 62.947 lei și un rezultat net de 28.691 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENERAL RELEKA SRL?

GENERAL RELEKA SRL (CUI 35509091) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GENERAL RELEKA SRL în sectorul său?

GENERAL RELEKA SRL ocupă locul 474 din 1.082 firme active cu bilanț depus în CAEN 7414 (Alte activități de design specializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENERAL RELEKA SRL față de firmele din același domeniu?

GENERAL RELEKA SRL este mai veche decât 31% dintre cele 2.818 firme active cu CAEN 7414.

Este GENERAL RELEKA SRL o firmă activă?

GENERAL RELEKA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GENERAL RELEKA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENERAL RELEKA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GENERAL RELEKA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENERAL RELEKA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENERAL RELEKA SRL plătitoare de TVA?

Nu, GENERAL RELEKA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENERAL RELEKA SRL?

În anul 2022, GENERAL RELEKA SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.947 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENERAL RELEKA SRL?

Firmoscop analizează GENERAL RELEKA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.