Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MENTENANCE ELECTRONIC SRL

MENTENANCE ELECTRONIC SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 35542993 · J40/12398/2024
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 1,1 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MENTENANCE ELECTRONIC SRL
CUI 35542993
Nr. Reg. Comerțului J40/12398/2024
Sediu social Cal. Moşilor nr. 158, et. 4, Camera 4, Modul 293, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0751802530

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GIGLIO GIUSEPPE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 20.06.2024
CAEN7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)1.122.321 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.122.321 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MENTENANCE ELECTRONIC SRL după CUI 35542993 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
1.488 lei
-90.0% vs 2022
Profit net 2023
-657.518 lei
-24.1% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-44188.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-90%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 204.134 lei204K lei20162017: 66.356 lei66K lei20172018: 46.400 lei46K lei20182019: 50.200 lei50K lei20192020: 46.800 lei47K lei20202021: 47.747 lei48K lei20212022: 14.319 lei14K lei20222023: 1.488 lei1.488 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 1.488 lei -657.518 lei 11
2022 14.319 lei -529.766 lei 12
2021 47.747 lei -309.601 lei 8
2020 46.800 lei -126.874 lei 6
2019 50.200 lei -77.368 lei 4
2018 46.400 lei -990 lei 2
2017 66.356 lei 55.429 lei 1
2016 204.134 lei 191.534 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2016–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 453.335 zile+423.444 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17.283 zile+14.573 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -44.188,04%−40.488,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 508,88%+169,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,2×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -181,05%−27,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -408,88%−169,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 135 lei−1.058 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,01×−0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 69.609 zile+64.038 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -99,74%−2,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 91 din 103 firme active cu bilanț depus (CAEN 7733)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 169 firme active din sector
SectorCAEN 7733 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Gherla → Sector 2 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 20.06.2024
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/380/2016 → J40/12398/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 20.06.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Gherla
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12398/2024 → J12/380/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Gherla → Bucureşti Sectorul 2

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MENTENANCE ELECTRONIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MENTENANCE ELECTRONIC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MENTENANCE ELECTRONIC SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35542993, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/12398/2024. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) (CAEN 7733).

La ultima verificare, MENTENANCE ELECTRONIC SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,1 mil. lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1.488 lei și un rezultat net de -657.518 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MENTENANCE ELECTRONIC SRL?

MENTENANCE ELECTRONIC SRL (CUI 35542993) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MENTENANCE ELECTRONIC SRL în sectorul său?

MENTENANCE ELECTRONIC SRL ocupă locul 91 din 103 firme active cu bilanț depus în CAEN 7733 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MENTENANCE ELECTRONIC SRL față de firmele din același domeniu?

MENTENANCE ELECTRONIC SRL este mai veche decât 49% dintre cele 169 firme active cu CAEN 7733.

Este MENTENANCE ELECTRONIC SRL o firmă activă?

MENTENANCE ELECTRONIC SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MENTENANCE ELECTRONIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MENTENANCE ELECTRONIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MENTENANCE ELECTRONIC SRL datorii la stat?

La ultima verificare, MENTENANCE ELECTRONIC SRL figura cu restanțe de 1.122.321 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MENTENANCE ELECTRONIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MENTENANCE ELECTRONIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MENTENANCE ELECTRONIC SRL plătitoare de TVA?

Nu, MENTENANCE ELECTRONIC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MENTENANCE ELECTRONIC SRL?

În anul 2023, MENTENANCE ELECTRONIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.488 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MENTENANCE ELECTRONIC SRL?

Firmoscop analizează MENTENANCE ELECTRONIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.