Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › GABRIALEX VALYCOM SRL

GABRIALEX VALYCOM SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Pietroasa Com. Vârteşcoiu
CUI 35624139 · J39/100/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GABRIALEX VALYCOM SRL
CUI 35624139
Nr. Reg. Comerțului J39/100/2016
Sediu social PIETROASA, Sat Pietroasa Com. Vârteşcoiu, jud. VRANCEA, 627409
Telefon 0734783708

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MATEIU VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.02.2016
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GABRIALEX VALYCOM SRL după CUI 35624139 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
33.774 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.169 lei
-177.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 25.311 lei25K lei20162017: 28.307 lei28K lei20172018: 29.400 lei29K lei20182019: 26.217 lei26K lei20192020: 32.168 lei32K lei20202021: 34.120 lei34K lei20212022: 41.754 lei42K lei20222023: 40.428 lei40K lei20232024: 33.761 lei34K lei20242025: 33.774 lei34K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 33.774 lei -2.169 lei
2024 33.761 lei 2.806 lei
2023 40.428 lei 4.730 lei
2022 41.754 lei 6.326 lei
2021 34.120 lei 3.426 lei
2020 32.168 lei 5.895 lei
2019 26.217 lei 3.920 lei
2018 29.400 lei 1.677 lei
2017 28.307 lei 1.937 lei
2016 25.311 lei 613 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,42%−14,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 122,83%+116,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,81×−15,25 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -80,39%−92,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -22,83%−116,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 12,52×+11,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 22,09×+19,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile−130 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,86%−14,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36.983 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 36% dintre cele 91.198 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 10.02.2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.02.2016 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 10.02.2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GABRIALEX VALYCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GABRIALEX VALYCOM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GABRIALEX VALYCOM SRL, cu sediul în Sat Pietroasa Com. Vârteşcoiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 35624139, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/100/2016. Firma a fost înființată la data de 10 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, GABRIALEX VALYCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 33.774 lei și un rezultat net de -2.169 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GABRIALEX VALYCOM SRL?

GABRIALEX VALYCOM SRL (CUI 35624139) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GABRIALEX VALYCOM SRL în sectorul său?

GABRIALEX VALYCOM SRL ocupă locul 36.983 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GABRIALEX VALYCOM SRL față de firmele din același domeniu?

GABRIALEX VALYCOM SRL este mai veche decât 36% dintre cele 91.198 firme active cu CAEN 4711.

Este GABRIALEX VALYCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GABRIALEX VALYCOM SRL (CUI 35624139) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GABRIALEX VALYCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GABRIALEX VALYCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GABRIALEX VALYCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GABRIALEX VALYCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GABRIALEX VALYCOM SRL plătitoare de TVA?

Nu, GABRIALEX VALYCOM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GABRIALEX VALYCOM SRL?

În anul 2025, GABRIALEX VALYCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 33.774 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GABRIALEX VALYCOM SRL?

Firmoscop analizează GABRIALEX VALYCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.