Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EFICIENT ACCOUNTING SRL

EFICIENT ACCOUNTING SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 35653509 · J2016002144408
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EFICIENT ACCOUNTING SRL
CUI 35653509
Nr. Reg. Comerțului J2016002144408
Sediu social Şos. Alexandria nr. 106, bl. M4, et. 7, ap. 43, CAMERA 2, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 51541
Telefon 0786209209

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

AMBRO BEATRICE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 20.12.2018
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EFICIENT ACCOUNTING SRL după CUI 35653509 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2017
111.311 lei
-10.0% vs 2016
Profit net 2017
97.242 lei
-4.3% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă87.4%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 124.102 lei124K lei20162017: 111.311 lei111K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 111.311 lei 97.242 lei 0
2016 124.102 lei 101.569 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2016–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 zile+62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 87,36%+5,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,55%+4,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,66×−5,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 48,86%−50,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 43,22%−49,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,45%−4,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,49×−0,64 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 943,21%+383,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.552 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 15.338 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 20.12.2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 20.12.2018 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EFICIENT ACCOUNTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EFICIENT ACCOUNTING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EFICIENT ACCOUNTING SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35653509, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016002144408. Firma a fost înființată la data de 16 februarie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, EFICIENT ACCOUNTING SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 111.311 lei și un rezultat net de 97.242 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EFICIENT ACCOUNTING SRL?

EFICIENT ACCOUNTING SRL (CUI 35653509) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EFICIENT ACCOUNTING SRL în sectorul său?

EFICIENT ACCOUNTING SRL ocupă locul 9.552 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EFICIENT ACCOUNTING SRL față de firmele din același domeniu?

EFICIENT ACCOUNTING SRL este mai veche decât 45% dintre cele 15.338 firme active cu CAEN 6920.

Este EFICIENT ACCOUNTING SRL o firmă activă?

EFICIENT ACCOUNTING SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EFICIENT ACCOUNTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EFICIENT ACCOUNTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EFICIENT ACCOUNTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EFICIENT ACCOUNTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EFICIENT ACCOUNTING SRL plătitoare de TVA?

Nu, EFICIENT ACCOUNTING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EFICIENT ACCOUNTING SRL?

În anul 2017, EFICIENT ACCOUNTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 111.311 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EFICIENT ACCOUNTING SRL?

Firmoscop analizează EFICIENT ACCOUNTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.