Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GPI BUILDING LOGISTIC SRL

GPI BUILDING LOGISTIC SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 35773157 · J40/3503/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 12 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GPI BUILDING LOGISTIC SRL
Cod fiscal (CIF) RO35773157
Nr. Reg. Comerțului J40/3503/2016
Sediu social Str. Barbu Delavrancea nr. 45, ap. 2, PARTER, CAMERA 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11353

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DINU URSE ŞI ASOCIAŢII SPRL · administrator judiciarIVANOF SABIN CLAUDIU · administratorDAN URSE · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)11.780.690 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 11.780.690 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GPI BUILDING LOGISTIC SRL după CUI 35773157 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
34.755.387 lei
+75.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.016.454 lei
-545.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.4%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector35 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 831.667 lei832K lei20162017: 3.136.527 lei3,1 mil. lei20172018: 6.449.993 lei6,4 mil. lei20182019: 12.612.011 lei13 mil. lei20192020: 13.688.492 lei14 mil. lei20202021: 19.520.466 lei20 mil. lei20212022: 17.843.674 lei18 mil. lei20222023: 18.946.920 lei19 mil. lei20232024: 19.855.157 lei20 mil. lei20242025: 34.755.387 lei35 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 34.755.387 lei -5.016.454 lei 35
2024 19.855.157 lei -777.235 lei 32
2023 18.946.920 lei -567.304 lei 41
2022 17.843.674 lei -671.396 lei 65
2021 19.520.466 lei 164.778 lei 94
2020 13.688.492 lei 81.542 lei 89
2019 12.612.011 lei 47.790 lei 56
2018 6.449.993 lei 1.270.610 lei 28
2017 3.136.527 lei -2.051.904 lei 16
2016 831.667 lei 159.229 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2021 și 2022, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20212022
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 448 zile−233 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 286 zile−240 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,43%−10,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 120,83%+14,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,83×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,2%−11,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -20,83%−14,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 993.011 lei+372.537 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,98×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5.840,26×−2.432,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -12,61%−8,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 96 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 32.769 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume222
Dintre care în procedură de insolvență16
Dintre care radiate (închise)193

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GPI BUILDING LOGISTIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GPI BUILDING LOGISTIC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GPI BUILDING LOGISTIC SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35773157, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/3503/2016. Firma a fost înființată la data de 9 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, GPI BUILDING LOGISTIC SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 12 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.755.387 lei și un rezultat net de -5.016.454 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GPI BUILDING LOGISTIC SRL?

GPI BUILDING LOGISTIC SRL (CUI 35773157) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă GPI BUILDING LOGISTIC SRL în sectorul său?

GPI BUILDING LOGISTIC SRL ocupă locul 96 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GPI BUILDING LOGISTIC SRL față de firmele din același domeniu?

GPI BUILDING LOGISTIC SRL este mai veche decât 55% dintre cele 32.769 firme active cu CAEN 7112.

Este GPI BUILDING LOGISTIC SRL o firmă activă?

Nu — GPI BUILDING LOGISTIC SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este GPI BUILDING LOGISTIC SRL în insolvență?

La ultima verificare, GPI BUILDING LOGISTIC SRL (CUI 35773157) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are GPI BUILDING LOGISTIC SRL datorii la stat?

La ultima verificare, GPI BUILDING LOGISTIC SRL figura cu restanțe de 11.780.690 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în GPI BUILDING LOGISTIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GPI BUILDING LOGISTIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GPI BUILDING LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?

Da, GPI BUILDING LOGISTIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GPI BUILDING LOGISTIC SRL?

În anul 2025, GPI BUILDING LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 34.755.387 lei și un număr mediu de 35 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GPI BUILDING LOGISTIC SRL?

Firmoscop analizează GPI BUILDING LOGISTIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.