Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › PASO AGRO FERM SRL

PASO AGRO FERM SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Orş. Ocna Sibiului
CUI 35781346 · J32/376/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PASO AGRO FERM SRL
Cod fiscal (CIF) RO35781346
Nr. Reg. Comerțului J32/376/2016
Sediu social Str. Ion Creangă nr. 18, Orş. Ocna Sibiului, 555600
Telefon 0269541219

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VERMAN VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.03.2016
CAEN0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PASO AGRO FERM SRL după CUI 35781346 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
110.339 lei
+29.0% vs 2024
Profit net 2025
-186.754 lei
-117.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-169.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 394.996 lei395K lei20162017: 547.862 lei548K lei20172018: 510.062 lei510K lei20182019: 477.501 lei478K lei20192020: 286.782 lei287K lei20202021: 420.598 lei421K lei20212022: 473.374 lei473K lei20222023: 310.301 lei310K lei20232024: 85.378 lei85K lei20242025: 110.339 lei110K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 110.339 lei -186.754 lei 1
2024 85.378 lei 1.100.895 lei 1
2023 310.301 lei -858.901 lei 1
2022 473.374 lei -1.055.893 lei 1
2021 420.598 lei 89.757 lei 1
2020 286.782 lei -286.444 lei 1
2019 477.501 lei -253.492 lei 1
2018 510.062 lei -193.756 lei 1
2017 547.862 lei -209.584 lei 1
2016 394.996 lei 54.948 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7.214 zile−3.679 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.196 zile−94 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -169,25%−1.458,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 571,3%+299,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,18×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -48,92%−166,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -471,3%−299,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 110.339 lei+24.961 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,03×+19,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−2.531 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -19,43%−116,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 765 din 1.325 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 14.566 firme active din sector
SectorCAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PASO AGRO FERM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PASO AGRO FERM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PASO AGRO FERM SRL, cu sediul în Orş. Ocna Sibiului, are codul unic de înregistrare (CUI) 35781346, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/376/2016. Firma a fost înființată la data de 10 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).

La ultima verificare, PASO AGRO FERM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 110.339 lei și un rezultat net de -186.754 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PASO AGRO FERM SRL?

PASO AGRO FERM SRL (CUI 35781346) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PASO AGRO FERM SRL în sectorul său?

PASO AGRO FERM SRL ocupă locul 765 din 1.325 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PASO AGRO FERM SRL față de firmele din același domeniu?

PASO AGRO FERM SRL este mai veche decât 34% dintre cele 14.566 firme active cu CAEN 0150.

Este PASO AGRO FERM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PASO AGRO FERM SRL (CUI 35781346) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PASO AGRO FERM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PASO AGRO FERM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PASO AGRO FERM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PASO AGRO FERM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PASO AGRO FERM SRL plătitoare de TVA?

Da, PASO AGRO FERM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PASO AGRO FERM SRL?

În anul 2025, PASO AGRO FERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 110.339 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PASO AGRO FERM SRL?

Firmoscop analizează PASO AGRO FERM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.