Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › MARKO MESSE S.R.L.

MARKO MESSE S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 35826057 · J2016000425262
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
DizolvatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARKO MESSE S.R.L.
CUI 35826057
Nr. Reg. Comerțului J2016000425262
Sediu social CISNĂDIE nr. 7, ap. 6, Municipiul Târgu Mureş, 540211
Telefon 0722761365

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MARKO CSABA · administrator

Identitate

Staredizolvare
CAEN8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARKO MESSE S.R.L. după CUI 35826057 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
952.523 lei
+25,0% vs 2024
Profit net 2025
-50.629 lei
-145,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.3%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.320 de firme din Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.252 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e dizolvată și nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 216.291 lei216K lei20162017: 109.056 lei109K lei20172018: 292.304 lei292K lei20182019: 2.400.362 lei2,4 mil. lei20192020: 972.620 lei973K lei20202021: 323.428 lei323K lei20212022: 2.732.342 lei2,7 mil. lei20222023: 813.500 lei814K lei20232024: 759.571 lei760K lei20242025: 952.523 lei953K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 952.523 lei -50.629 lei 2
2024 759.571 lei 111.453 lei 2
2023 813.500 lei 162.027 lei 2
2022 2.732.342 lei 711.101 lei 1
2021 323.428 lei 370.511 lei 1
2020 972.620 lei 209.237 lei 1
2019 2.400.362 lei 1.704.785 lei 1
2018 292.304 lei 259.700 lei 1
2017 109.056 lei 93.470 lei 1
2016 216.291 lei -118.210 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4 zile−92 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,32%−19,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,91%+5,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,13×−0,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,47×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -236,4%−256,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -160,97%−176 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,09%−5,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 476.262 lei+96.476 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 30,28×+29,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -1,42%−21,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 281 din 2.269 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8230)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 4.372 de firme active din sector
SectorCAEN 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 18.03.2016 → este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 18.03.2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 18.03.2016 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARKO MESSE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARKO MESSE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

MARKO MESSE S.R.L., cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 35826057, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000425262. Firma a fost înființată la data de 18 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

La ultima verificare, MARKO MESSE S.R.L. figura ca dizolvată în registrul comerțului. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 952.523 lei și un rezultat net de -50.629 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARKO MESSE S.R.L.?

MARKO MESSE S.R.L. (CUI 35826057) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MARKO MESSE S.R.L. în sectorul său?

MARKO MESSE S.R.L. ocupă locul 281 din 2.269 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARKO MESSE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MARKO MESSE S.R.L. este mai veche decât 72% dintre cele 4.372 de firme active cu CAEN 8230.

Este MARKO MESSE S.R.L. o firmă activă?

Nu — MARKO MESSE S.R.L. figurează ca dizolvată în registrul comerțului la data ultimei verificări.

Este MARKO MESSE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare MARKO MESSE S.R.L. (CUI 35826057) figura ca dizolvată în registrul comerțului, nu în insolvență.

Pot avea încredere în MARKO MESSE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARKO MESSE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARKO MESSE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MARKO MESSE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARKO MESSE S.R.L.?

În anul 2025, MARKO MESSE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 952.523 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARKO MESSE S.R.L.?

Firmoscop analizează MARKO MESSE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8230 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.