Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CONCEPT FORM LINE S.R.L.

CONCEPT FORM LINE S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 35852811 · J40/13345/2023
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONCEPT FORM LINE S.R.L.
CUI 35852811
Nr. Reg. Comerțului J40/13345/2023
Sediu social Bld. Ficusului nr. 44A, et. 2, CORP A, CAMERA 5, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0724238581

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BOLDESCU NICOLAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2024
CAEN4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONCEPT FORM LINE S.R.L. după CUI 35852811 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2022
186.798 lei
-80.0% vs 2020
Profit net 2022
4.561 lei
+185.8% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-80%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 79.580 lei80K lei20162017: 86.203 lei86K lei20172018: 374.163 lei374K lei20182019: 1.124.714 lei1,1 mil. lei20192020: 927.361 lei927K lei20202022: 186.798 lei187K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 186.798 lei 4.561 lei 0
2020 927.361 lei 1.596 lei
2019 1.124.714 lei -23.019 lei 1
2018 374.163 lei 2.630 lei 1
2017 86.203 lei 1.096 lei 1
2016 79.580 lei 8.806 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 288 zile+246 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 327 zile+318 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,44%+2,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,39%−109,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×+0,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,24× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,03% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,37%−0,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,61%+49,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,97×−15,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,1×−61.821,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 173 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,3%+4,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.256 din 2.643 firme active cu bilanț depus (CAEN 4511)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 5.273 firme active din sector
SectorCAEN 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2024 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Galaţi → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Galaţi → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J17/509/2016 → J40/13345/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Galaţi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Galaţi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13345/2023 → J17/509/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 15.02.2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONCEPT FORM LINE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONCEPT FORM LINE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONCEPT FORM LINE S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35852811, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/13345/2023. Firma a fost înființată la data de 23 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).

La ultima verificare, CONCEPT FORM LINE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 186.798 lei și un rezultat net de 4.561 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONCEPT FORM LINE S.R.L.?

CONCEPT FORM LINE S.R.L. (CUI 35852811) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CONCEPT FORM LINE S.R.L. în sectorul său?

CONCEPT FORM LINE S.R.L. ocupă locul 1.256 din 2.643 firme active cu bilanț depus în CAEN 4511 (Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONCEPT FORM LINE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONCEPT FORM LINE S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 5.273 firme active cu CAEN 4511.

Este CONCEPT FORM LINE S.R.L. o firmă activă?

CONCEPT FORM LINE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CONCEPT FORM LINE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONCEPT FORM LINE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONCEPT FORM LINE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONCEPT FORM LINE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONCEPT FORM LINE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CONCEPT FORM LINE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONCEPT FORM LINE S.R.L.?

În anul 2022, CONCEPT FORM LINE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 186.798 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONCEPT FORM LINE S.R.L.?

Firmoscop analizează CONCEPT FORM LINE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.