Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › LARAND STAR SRL

LARAND STAR SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 35854766 · J40/4391/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARAND STAR SRL
CUI 35854766
Nr. Reg. Comerțului J40/4391/2016
Sediu social Str. Gării de Nord nr. 2, sc. 3, et. 3, ap. 25, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10856

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BUCUR LAURENŢIU GHEORGHE · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 18.02.2025
CAEN4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARAND STAR SRL după CUI 35854766 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
50 lei
-99.0% vs 2022
Profit net 2023
-2.993 lei
-1046.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-5986.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-99%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.828 lei3.828 lei20162017: 7.425 lei7.425 lei20172018: 4.678 lei4.678 lei20182019: 8.064 lei8.064 lei20192020: 13.741 lei14K lei20202021: 9.732 lei9.732 lei20212022: 9.040 lei9.040 lei20222023: 50 lei50 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 50 lei -2.993 lei
2022 9.040 lei -261 lei
2021 9.732 lei -7.790 lei
2020 13.741 lei -5.252 lei
2019 8.064 lei -13.137 lei
2018 4.678 lei -13.396 lei
2017 7.425 lei -27.423 lei 1
2016 3.828 lei -16.687 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2016–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 662.088 zile+658.426 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11.490 zile+11.426 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5.986%−5.983,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2.130,04%+879,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,05× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -70,29%−66,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2.030,04%−879,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01×−1,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,02×−1,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15.388 zile+15.180 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -98,36%−98,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.089 din 1.207 firme active cu bilanț depus (CAEN 4617)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 2.272 firme active din sector
SectorCAEN 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARAND STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARAND STAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARAND STAR SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35854766, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4391/2016. Firma a fost înființată la data de 24 martie 2016 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4617).

La ultima verificare, LARAND STAR SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 50 lei și un rezultat net de -2.993 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARAND STAR SRL?

LARAND STAR SRL (CUI 35854766) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LARAND STAR SRL în sectorul său?

LARAND STAR SRL ocupă locul 1.089 din 1.207 firme active cu bilanț depus în CAEN 4617 (Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARAND STAR SRL față de firmele din același domeniu?

LARAND STAR SRL este mai veche decât 38% dintre cele 2.272 firme active cu CAEN 4617.

Este LARAND STAR SRL o firmă activă?

Nu — LARAND STAR SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LARAND STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare LARAND STAR SRL (CUI 35854766) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LARAND STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARAND STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARAND STAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, LARAND STAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARAND STAR SRL?

În anul 2023, LARAND STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 50 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARAND STAR SRL?

Firmoscop analizează LARAND STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.