Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RALANDIA DESIGN SRL

RALANDIA DESIGN SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 35909560 · J40/4917/2016
Atenție sporită Re-verificat · 19 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RALANDIA DESIGN SRL
CUI 35909560
Nr. Reg. Comerțului J40/4917/2016
Sediu social Pţa. Emanuel Pake-Protopopescu nr. 1, CAMERA 5, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21401

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 19 august 2026.

Reprezentanți

COMĂNESCU RALUCA · administratorŢIGĂU ANDREEA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 03.01.2019
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 19 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 19 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 19 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 19 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 19 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RALANDIA DESIGN SRL după CUI 35909560 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2017
105.051 lei
+68.0% vs 2016
Profit net 2017
80.187 lei
+64.1% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă76.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 62.534 lei63K lei20162017: 105.051 lei105K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 105.051 lei 80.187 lei 0
2016 62.534 lei 48.871 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2016–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 76,33%−1,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,71%+0,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 58,61×−14,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,7%+0,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 98%−0,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,29%−0,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,28× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 383,82%−46,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.436 din 2.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 7.809 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RALANDIA DESIGN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RALANDIA DESIGN SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RALANDIA DESIGN SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 35909560, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4917/2016. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, RALANDIA DESIGN SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 105.051 lei și un rezultat net de 80.187 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 19 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RALANDIA DESIGN SRL?

RALANDIA DESIGN SRL (CUI 35909560) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 19 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă RALANDIA DESIGN SRL în sectorul său?

RALANDIA DESIGN SRL ocupă locul 1.436 din 2.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RALANDIA DESIGN SRL față de firmele din același domeniu?

RALANDIA DESIGN SRL este mai veche decât 45% dintre cele 7.809 firme active cu CAEN 7490.

Este RALANDIA DESIGN SRL o firmă activă?

Nu — RALANDIA DESIGN SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este RALANDIA DESIGN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare RALANDIA DESIGN SRL (CUI 35909560) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în RALANDIA DESIGN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RALANDIA DESIGN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RALANDIA DESIGN SRL plătitoare de TVA?

Nu, RALANDIA DESIGN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RALANDIA DESIGN SRL?

În anul 2017, RALANDIA DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 105.051 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RALANDIA DESIGN SRL?

Firmoscop analizează RALANDIA DESIGN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 19 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.