Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL

FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 35920169 · J19/210/2016
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL
Cod fiscal (CIF) RO35920169
Nr. Reg. Comerțului J19/210/2016
Sediu social Str. Culmei nr. 11, sc. C, ap. 21, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA, 530194
Telefon 0741592328

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.04.2016
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL după CUI 35920169 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
219.236 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
-323.075 lei
-392.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-147.4%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-46%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 71.951 lei72K lei20162017: 385.684 lei386K lei20172018: 820.706 lei821K lei20182019: 407.471 lei407K lei20192020: 71.700 lei72K lei20202021: 291.117 lei291K lei20212022: 1.099.169 lei1,1 mil. lei20222023: 547.854 lei548K lei20232024: 406.256 lei406K lei20242025: 219.236 lei219K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 219.236 lei -323.075 lei 7
2024 406.256 lei 110.486 lei 4
2023 547.854 lei -152.293 lei 6
2022 1.099.169 lei 188.444 lei 5
2021 291.117 lei -78.331 lei 2
2020 71.700 lei -82.231 lei 1
2019 407.471 lei -141.341 lei 7
2018 820.706 lei 192.376 lei 11
2017 385.684 lei -55.610 lei 7
2016 71.951 lei -31.231 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.146 zile+767 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -147,36%−174,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 218,08%+104,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,46×−0,42 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -102,39%−132,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -118,08%−104,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 31.319 lei−70.245 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,69×−0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -57,9%−88,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.193 din 32.083 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 67.210 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)166.243 lei

Cumpărători: ORAS BAILE-TUSNAD, Comuna Plaiesii de Jos

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016000210196 → J19/210/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J19/210/2016 → J2016000210196

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 35920169, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/210/2016. Firma a fost înființată la data de 6 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.236 lei și un rezultat net de -323.075 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL?

FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL (CUI 35920169) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL în sectorul său?

FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL ocupă locul 12.193 din 32.083 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL față de firmele din același domeniu?

FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL este mai veche decât 57% dintre cele 67.210 firme active cu CAEN 4120.

Este FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL (CUI 35920169) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL plătitoare de TVA?

Da, FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL?

În anul 2025, FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL a raportat o cifră de afaceri de 219.236 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL?

Firmoscop analizează FORM TURISM-CONSTRUCT FIRM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.