Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MIRIDANVAL SRL

MIRIDANVAL SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 35981425 · J12/1623/2016
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIRIDANVAL SRL
CUI 35981425
Nr. Reg. Comerțului J12/1623/2016
Sediu social Str. Cosminului nr. 51, Mun. Cluj-Napoca, 400642
Telefon 0755295313

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

CIRA EMANUEL GHEORGHIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.04.2016
CAEN4932 · Transporturi cu taxiuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIRIDANVAL SRL după CUI 35981425 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
50.053 lei
-44.0% vs 2024
Profit net 2025
10.131 lei
-62.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.2%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 7.064 de firme din Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-44%). · Profitabilă 10 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 59.451 lei59K lei20162017: 120.819 lei121K lei20172018: 106.253 lei106K lei20182019: 111.028 lei111K lei20192020: 122.264 lei122K lei20202021: 124.926 lei125K lei20212022: 132.643 lei133K lei20222023: 144.026 lei144K lei20232024: 89.634 lei90K lei20242025: 50.053 lei50K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 50.053 lei 10.131 lei
2024 89.634 lei 26.913 lei 1
2023 144.026 lei 76.074 lei 1
2022 132.643 lei 56.149 lei 1
2021 124.926 lei 30.233 lei
2020 122.264 lei 46.334 lei
2019 111.028 lei 17.778 lei 1
2018 106.253 lei 59.951 lei 1
2017 120.819 lei 81.036 lei 1
2016 59.451 lei 35.339 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 662 zile+291 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,24%−9,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,57%−1,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17,94×+3,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,68%−17,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,16%−16,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,65%+1,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,45×−0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 30,59%−14,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.687 din 8.312 firme active cu bilanț depus (CAEN 4932)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 22.075 firme active din sector
SectorCAEN 4932 · Transporturi cu taxiuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIRIDANVAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIRIDANVAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIRIDANVAL SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 35981425, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1623/2016. Firma a fost înființată la data de 19 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932).

La ultima verificare, MIRIDANVAL SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50.053 lei și un rezultat net de 10.131 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIRIDANVAL SRL?

MIRIDANVAL SRL (CUI 35981425) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MIRIDANVAL SRL în sectorul său?

MIRIDANVAL SRL ocupă locul 3.687 din 8.312 firme active cu bilanț depus în CAEN 4932 (Transporturi cu taxiuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIRIDANVAL SRL față de firmele din același domeniu?

MIRIDANVAL SRL este mai veche decât 39% dintre cele 22.075 firme active cu CAEN 4932.

Este MIRIDANVAL SRL o firmă activă?

MIRIDANVAL SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MIRIDANVAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIRIDANVAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIRIDANVAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIRIDANVAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIRIDANVAL SRL plătitoare de TVA?

Nu, MIRIDANVAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIRIDANVAL SRL?

În anul 2025, MIRIDANVAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.053 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIRIDANVAL SRL?

Firmoscop analizează MIRIDANVAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.