Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › ECATHERINE FACTORY SRL

ECATHERINE FACTORY SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Orş. Cisnădie
CUI 35983787 · J2016000578328
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ECATHERINE FACTORY SRL
CUI 35983787
Nr. Reg. Comerțului J2016000578328
Sediu social Str. George Matei Cantacuzino nr. 27, ap. 1, Orş. Cisnădie, jud. SIBIU, 555300
Telefon 0752099728

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUREANU IONUŢ ALEXANDRU · administratorMUREANU ECATERINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.04.2016
CAEN4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ECATHERINE FACTORY SRL după CUI 35983787 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2025
94.065 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
22.271 lei
+192.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.7%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 674 de firme din CAEN 4789 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 58.723 lei59K lei20162017: 21.115 lei21K lei20172018: 5.072 lei5.072 lei20182019: 8.070 lei8.070 lei20192020: 191.416 lei191K lei20202021: 293.823 lei294K lei20212022: 148.622 lei149K lei20222023: 7.907 lei7.907 lei20232024: 140.221 lei140K lei20242025: 94.065 lei94K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 94.065 lei 22.271 lei
2024 140.221 lei 7.610 lei 1
2023 7.907 lei -14.275 lei 1
2022 148.622 lei 36.351 lei 2
2021 293.823 lei 86.339 lei 2
2020 191.416 lei 38.498 lei 2
2019 8.070 lei -2.722 lei
2018 5.072 lei -10.659 lei 1
2017 21.115 lei 5.961 lei 1
2016 58.723 lei 11.821 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 626 zile+231 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 zile+26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,68%+18,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,66%−2,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,94×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,07×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,76%+8,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,14%+4,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,34%+2,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,3×−0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,67×−0,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 549 zile+264 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 38,14%+31,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 871 din 1.242 firme active cu bilanț depus (CAEN 4777)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 1.990 firme active din sector
SectorCAEN 4777 · Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ECATHERINE FACTORY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ECATHERINE FACTORY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ECATHERINE FACTORY SRL, cu sediul în Orş. Cisnădie, are codul unic de înregistrare (CUI) 35983787, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016000578328. Firma a fost înființată la data de 20 aprilie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate (CAEN 4777).

La ultima verificare, ECATHERINE FACTORY SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 94.065 lei și un rezultat net de 22.271 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ECATHERINE FACTORY SRL?

ECATHERINE FACTORY SRL (CUI 35983787) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ECATHERINE FACTORY SRL în sectorul său?

ECATHERINE FACTORY SRL ocupă locul 871 din 1.242 firme active cu bilanț depus în CAEN 4777 (Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ECATHERINE FACTORY SRL față de firmele din același domeniu?

ECATHERINE FACTORY SRL este mai veche decât 55% dintre cele 1.990 firme active cu CAEN 4777.

Este ECATHERINE FACTORY SRL o firmă activă?

ECATHERINE FACTORY SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ECATHERINE FACTORY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ECATHERINE FACTORY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ECATHERINE FACTORY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ECATHERINE FACTORY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ECATHERINE FACTORY SRL plătitoare de TVA?

Nu, ECATHERINE FACTORY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ECATHERINE FACTORY SRL?

În anul 2025, ECATHERINE FACTORY SRL a raportat o cifră de afaceri de 94.065 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ECATHERINE FACTORY SRL?

Firmoscop analizează ECATHERINE FACTORY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.