Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › EZRA IFN S.R.L.

EZRA IFN S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 36060895 · J40/9687/2022
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EZRA IFN S.R.L.
CUI 36060895
Nr. Reg. Comerțului J40/9687/2022
Sediu social Str. Grigore Ionescu nr. 63, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, camera nr.1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DRĂGHICI MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 27.05.2022
CAEN6492 · Alte activități de creditare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EZRA IFN S.R.L. după CUI 36060895 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2021
297.984 lei
+6.0% vs 2020
Profit net 2021
224.908 lei
+25.6% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă75.5%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 6 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 155.414 lei155K lei20162017: 206.921 lei207K lei20172018: 281.354 lei281K lei20182019: 290.185 lei290K lei20192020: 280.228 lei280K lei20202021: 297.984 lei298K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 297.984 lei 224.908 lei 1
2020 280.228 lei 179.048 lei 2
2019 290.185 lei 163.501 lei 3
2018 281.354 lei 101.190 lei 3
2017 206.921 lei 106.462 lei 4
2016 155.414 lei 104.016 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 333 zile−869 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−1.668 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 75,48%+11,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,79%−38,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,47×+1,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×−1,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,41%−6,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,79%+10,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,21%+38,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 297.984 lei+157.870 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,37×−2,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 154 zile+78 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 325,11%+139,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 770 din 1.801 firme active cu bilanț depus (CAEN 6492)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 3.116 firme active din sector
SectorCAEN 6492 · Alte activități de creditare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume27
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Slobozia → Sector 2 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 27.05.2022
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/224/2016 → J40/9687/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 27.05.2022 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ialomiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Slobozia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9687/2022 → J21/224/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ialomiţa → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Slobozia → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/224/2016 → J40/9687/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ialomiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Slobozia
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9687/2022 → J21/224/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ialomiţa → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Slobozia → Bucureşti Sectorul 2

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EZRA IFN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EZRA IFN S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EZRA IFN S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36060895, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/9687/2022. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de creditare (CAEN 6492).

La ultima verificare, EZRA IFN S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 297.984 lei și un rezultat net de 224.908 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EZRA IFN S.R.L.?

EZRA IFN S.R.L. (CUI 36060895) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EZRA IFN S.R.L. în sectorul său?

EZRA IFN S.R.L. ocupă locul 770 din 1.801 firme active cu bilanț depus în CAEN 6492 (Alte activități de creditare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EZRA IFN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EZRA IFN S.R.L. este mai veche decât 39% dintre cele 3.116 firme active cu CAEN 6492.

Este EZRA IFN S.R.L. o firmă activă?

EZRA IFN S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EZRA IFN S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EZRA IFN S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EZRA IFN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EZRA IFN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EZRA IFN S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, EZRA IFN S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EZRA IFN S.R.L.?

În anul 2021, EZRA IFN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 297.984 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EZRA IFN S.R.L.?

Firmoscop analizează EZRA IFN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.