Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › FFS PROMEDIA VISION SRL

FFS PROMEDIA VISION SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 36082532 · J17/797/2016
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FFS PROMEDIA VISION SRL
CUI 36082532
Nr. Reg. Comerțului J17/797/2016
Sediu social Str. Domnească nr. 116, bl. PLOMBA, sc. 1, et. 3, ap. 15, Mun. Galaţi, 800201

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COSTACHE CRISTINA-ANCA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.05.2016
CAEN7420 · Activități fotografice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FFS PROMEDIA VISION SRL după CUI 36082532 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
127.650 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
-18.438 lei
-2271.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.4%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.081 de firme din Activități fotografice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.137 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 8.500 lei8.500 lei20162017: 58.210 lei58K lei20172018: 88.721 lei89K lei20182019: 100.087 lei100K lei20192020: 140.770 lei141K lei20202021: 156.589 lei157K lei20212022: 115.358 lei115K lei20222023: 101.350 lei101K lei20232024: 111.150 lei111K lei20242025: 127.650 lei128K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 127.650 lei -18.438 lei 1
2024 111.150 lei 849 lei 1
2023 101.350 lei -56.233 lei 1
2022 115.358 lei -34.238 lei 2
2021 156.589 lei 21.071 lei 1
2020 140.770 lei 26.246 lei 1
2019 100.087 lei -18.443 lei 2
2018 88.721 lei -8.455 lei 2
2017 58.210 lei 19.239 lei 1
2016 8.500 lei -5.061 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 302 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,44%−15,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 326,49%+104,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -57%−58,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -226,49%−104,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 127.650 lei+16.500 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,95×+1,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -11,74%−13,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.212 din 4.923 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 12.517 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FFS PROMEDIA VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FFS PROMEDIA VISION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FFS PROMEDIA VISION SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36082532, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/797/2016. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, FFS PROMEDIA VISION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 127.650 lei și un rezultat net de -18.438 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FFS PROMEDIA VISION SRL?

FFS PROMEDIA VISION SRL (CUI 36082532) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FFS PROMEDIA VISION SRL în sectorul său?

FFS PROMEDIA VISION SRL ocupă locul 1.212 din 4.923 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FFS PROMEDIA VISION SRL față de firmele din același domeniu?

FFS PROMEDIA VISION SRL este mai veche decât 73% dintre cele 12.517 firme active cu CAEN 7420.

Este FFS PROMEDIA VISION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FFS PROMEDIA VISION SRL (CUI 36082532) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FFS PROMEDIA VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FFS PROMEDIA VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FFS PROMEDIA VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FFS PROMEDIA VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FFS PROMEDIA VISION SRL plătitoare de TVA?

Nu, FFS PROMEDIA VISION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FFS PROMEDIA VISION SRL?

În anul 2025, FFS PROMEDIA VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 127.650 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FFS PROMEDIA VISION SRL?

Firmoscop analizează FFS PROMEDIA VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.