Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › ITACOM SRL

ITACOM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 3608780 · J1993000279284
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ITACOM SRL
CUI 3608780
Nr. Reg. Comerțului J1993000279284
Sediu social Bld. Nicolae Titulescu nr. 14, bl. 39, sc. C, ap. 3, Mun. Slatina, jud. OLT, 230099
Telefon 0722935506

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PIRVAN M. GRIGORE · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 09.04.2026
CAEN4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ITACOM SRL după CUI 3608780 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
93.822 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
-86.120 lei
-94.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-91.8%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 696 de firme din Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 679 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 64.460 lei20142015: 70.718 lei20152016: 77.248 lei20162017: 77.724 lei20172018: 148.893 lei20182019: 102.418 lei20192020: 78.548 lei20202021: 94.067 lei20212022: 90.657 lei20222023: 98.134 lei20232024: 96.325 lei20242025: 93.822 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 93.822 lei -86.120 lei 2
2024 96.325 lei -44.330 lei 2
2023 98.134 lei -42.864 lei 2
2022 90.657 lei -42.761 lei 2
2021 94.067 lei -27.919 lei 2
2020 78.548 lei -8.153 lei 2
2019 102.418 lei -30.473 lei 2
2018 148.893 lei 7.423 lei 2
2017 77.724 lei -13.718 lei 2
2016 77.248 lei -4.798 lei 2
2015 70.718 lei -4.600 lei 2
2014 64.460 lei -6.999 lei 2
2013 64.447 lei -8.794 lei 2
2012 64.480 lei -7.992 lei 2
2011 94.755 lei 4.150 lei 2
2010 79.191 lei -6.075 lei 2
2008 98.125 lei -7.092 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.471 zile+266 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -91,79%−45,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 726,46%+319,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,14×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -165,49%−108,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -626,46%−319,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 46.911 lei−1.252 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,8×+0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,58×+5,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile−118 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -41,68%−10,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 809 din 1.373 firme active cu bilanț depus (CAEN 4772)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 2.451 firme active din sector
SectorCAEN 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ITACOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ITACOM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ITACOM SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 3608780, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000279284. Firma a fost înființată la data de 24 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN 4772).

La ultima verificare, ITACOM SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93.822 lei și un rezultat net de -86.120 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ITACOM SRL?

ITACOM SRL (CUI 3608780) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ITACOM SRL în sectorul său?

ITACOM SRL ocupă locul 809 din 1.373 firme active cu bilanț depus în CAEN 4772 (Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ITACOM SRL față de firmele din același domeniu?

ITACOM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 2.451 firme active cu CAEN 4772.

Este ITACOM SRL o firmă activă?

ITACOM SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ITACOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ITACOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ITACOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ITACOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ITACOM SRL plătitoare de TVA?

Nu, ITACOM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ITACOM SRL?

În anul 2025, ITACOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 93.822 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ITACOM SRL?

Firmoscop analizează ITACOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.