Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › JENI & NELU CONCEPT SRL

JENI & NELU CONCEPT SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Valea Părului Com. Beceni
CUI 36162950 · J10/604/2016
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JENI & NELU CONCEPT SRL
CUI 36162950
Nr. Reg. Comerțului J10/604/2016
Sediu social VALEA PĂRULUI nr. 171, Sat Valea Părului Com. Beceni, jud. BUZĂU, 127034
Telefon 0745854815

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GHEORGHIŢĂ ION-MIRCEA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 02.03.2023
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JENI & NELU CONCEPT SRL după CUI 36162950 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
194.177 lei
-9.0% vs 2021
Profit net 2022
5.364 lei
-55.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.232 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 29.120 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 61.250 lei61K lei20162017: 40.059 lei40K lei20172018: 99.239 lei99K lei20182019: 200.435 lei200K lei20192020: 150.805 lei151K lei20202021: 213.603 lei214K lei20212022: 194.177 lei194K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 194.177 lei 5.364 lei 1
2021 213.603 lei 11.999 lei 1
2020 150.805 lei 2.646 lei 1
2019 200.435 lei 13.063 lei 1
2018 99.239 lei -2.920 lei 1
2017 40.059 lei -17.327 lei 1
2016 61.250 lei -5.513 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2016–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−101 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,76%−2,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−96,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −27,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 71,4%−486,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 71,4%+51,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+96,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 194.177 lei−19.426 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 25,85×+22,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 78,84×+75,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−95 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,91%−3,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23.957 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 91.200 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JENI & NELU CONCEPT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JENI & NELU CONCEPT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JENI & NELU CONCEPT SRL, cu sediul în Sat Valea Părului Com. Beceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 36162950, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/604/2016. Firma a fost înființată la data de 3 iunie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, JENI & NELU CONCEPT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 194.177 lei și un rezultat net de 5.364 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JENI & NELU CONCEPT SRL?

JENI & NELU CONCEPT SRL (CUI 36162950) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă JENI & NELU CONCEPT SRL în sectorul său?

JENI & NELU CONCEPT SRL ocupă locul 23.957 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JENI & NELU CONCEPT SRL față de firmele din același domeniu?

JENI & NELU CONCEPT SRL este mai veche decât 35% dintre cele 91.200 firme active cu CAEN 4711.

Este JENI & NELU CONCEPT SRL o firmă activă?

Nu — JENI & NELU CONCEPT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este JENI & NELU CONCEPT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare JENI & NELU CONCEPT SRL (CUI 36162950) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în JENI & NELU CONCEPT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JENI & NELU CONCEPT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JENI & NELU CONCEPT SRL plătitoare de TVA?

Nu, JENI & NELU CONCEPT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JENI & NELU CONCEPT SRL?

În anul 2022, JENI & NELU CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 194.177 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JENI & NELU CONCEPT SRL?

Firmoscop analizează JENI & NELU CONCEPT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.