Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GUNDUZ IMPEX SRL

GUNDUZ IMPEX SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
CUI 36170510 · J23/3821/2023
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GUNDUZ IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO36170510
Nr. Reg. Comerțului J23/3821/2023
Sediu social Str. Sold.Giurca Constantin nr. 8, SPAŢIUL NR. 17 SITUAT ÎN CLĂDIREA ANEXA CORP B, Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77085
Telefon 0727737961

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2023
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GUNDUZ IMPEX SRL după CUI 36170510 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
966.633 lei
+51.0% vs 2024
Profit net 2025
-417.814 lei
-42.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-43.2%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 56% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 23.909 lei24K lei20172018: 104.484 lei104K lei20182019: 155.390 lei155K lei20192020: 67.545 lei68K lei20202021: 232.088 lei232K lei20212022: 743.675 lei744K lei20222023: 1.111.588 lei1,1 mil. lei20232024: 640.385 lei640K lei20242025: 966.633 lei967K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 966.633 lei -417.814 lei 4
2024 640.385 lei -293.514 lei 6
2023 1.111.588 lei -97.867 lei 5
2022 743.675 lei 309.656 lei 4
2021 232.088 lei -103.547 lei 3
2020 67.545 lei -58.477 lei 1
2019 155.390 lei 13.180 lei
2018 104.484 lei -41.146 lei
2017 23.909 lei -12.004 lei 1
2016 -284 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 423 zile+87 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -43,22%+2,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 493,2%+177,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,2×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -184,07%−26,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -389,85%−174,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 241.658 lei+134.927 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,26×+0,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 91,2×+54,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -29,44%+0,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.816 din 7.461 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 14.764 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2023
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/16750/2020 → J23/3821/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023003821230 → J40/16750/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Berceni, Comuna Berceni → Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2343/2016 → J2023003821230
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Berceni, Comuna Berceni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3821/2023 → J23/2343/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 13.06.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/16750/2020 → J23/3821/2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GUNDUZ IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GUNDUZ IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GUNDUZ IMPEX SRL, cu sediul în Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36170510, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3821/2023. Firma a fost înființată la data de 6 iunie 2016 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, GUNDUZ IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 966.633 lei și un rezultat net de -417.814 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GUNDUZ IMPEX SRL?

GUNDUZ IMPEX SRL (CUI 36170510) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GUNDUZ IMPEX SRL în sectorul său?

GUNDUZ IMPEX SRL ocupă locul 1.816 din 7.461 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GUNDUZ IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

GUNDUZ IMPEX SRL este mai veche decât 64% dintre cele 14.764 firme active cu CAEN 1071.

Este GUNDUZ IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GUNDUZ IMPEX SRL (CUI 36170510) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GUNDUZ IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GUNDUZ IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GUNDUZ IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GUNDUZ IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GUNDUZ IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, GUNDUZ IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GUNDUZ IMPEX SRL?

În anul 2025, GUNDUZ IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 966.633 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GUNDUZ IMPEX SRL?

Firmoscop analizează GUNDUZ IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.