Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › MUST AVANTAJ S.R.L.

MUST AVANTAJ S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Orş. Isaccea
CUI 36204010 · J36/282/2016
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
FalimentDatorii ANAF · 204K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUST AVANTAJ S.R.L.
CUI 36204010
Nr. Reg. Comerțului J36/282/2016
Sediu social Str. 1 Decembrie nr. 95, bl. 60, sc. A, ap. 2, Orş. Isaccea, jud. TULCEA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefaliment
CAEN4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)204.170 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 204.170 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 20 decembrie 2024 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Tulcea · dosar 1639/88/2024 20 decembrie 2024
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUST AVANTAJ S.R.L. după CUI 36204010 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2024
309.173 lei
-11.0% vs 2023
Profit net 2024
-617.737 lei
-1506.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-199.8%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.278 de firme din Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 39% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.618 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 81.067 lei81K lei20162017: 592.323 lei592K lei20172018: 764.716 lei765K lei20182019: 701.465 lei701K lei20192021: 318.010 lei318K lei20212022: 292.628 lei293K lei20222023: 349.011 lei349K lei20232024: 309.173 lei309K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 309.173 lei -617.737 lei 1
2023 349.011 lei 43.932 lei 1
2022 292.628 lei 8.489 lei 1
2021 318.010 lei -206.749 lei 1
2019 701.465 lei 3.243 lei 2
2018 764.716 lei 21.990 lei 3
2017 592.323 lei 71.081 lei 4
2016 81.067 lei 6.934 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2016–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.296 zile+350 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 344 zile+253 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -199,8%−212,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 240,73%+137,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42×−0,55 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -135,44%−140,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -140,73%−137,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 309.173 lei−39.838 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,68×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,25×+1,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 162 zile−662 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -66,48%−82,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.062 din 3.195 firme active cu bilanț depus (CAEN 4532)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 5.398 firme active din sector
SectorCAEN 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2016000282364 → J36/282/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/282/2016 → J2016000282364

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUST AVANTAJ S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUST AVANTAJ S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUST AVANTAJ S.R.L., cu sediul în Orş. Isaccea, are codul unic de înregistrare (CUI) 36204010, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/282/2016. Firma a fost înființată la data de 15 iunie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

La ultima verificare, MUST AVANTAJ S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 204K lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 309.173 lei și un rezultat net de -617.737 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUST AVANTAJ S.R.L.?

MUST AVANTAJ S.R.L. (CUI 36204010) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MUST AVANTAJ S.R.L. în sectorul său?

MUST AVANTAJ S.R.L. ocupă locul 1.062 din 3.195 firme active cu bilanț depus în CAEN 4532 (Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUST AVANTAJ S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MUST AVANTAJ S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 5.398 firme active cu CAEN 4532.

Este MUST AVANTAJ S.R.L. o firmă activă?

Nu — MUST AVANTAJ S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MUST AVANTAJ S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, MUST AVANTAJ S.R.L. (CUI 36204010) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are MUST AVANTAJ S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MUST AVANTAJ S.R.L. figura cu restanțe de 204.170 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MUST AVANTAJ S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUST AVANTAJ S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUST AVANTAJ S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MUST AVANTAJ S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUST AVANTAJ S.R.L.?

În anul 2024, MUST AVANTAJ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 309.173 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUST AVANTAJ S.R.L.?

Firmoscop analizează MUST AVANTAJ S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.