Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › FOURNIER CONCEPT SRL

FOURNIER CONCEPT SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 36213425 · J35/1791/2016
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FOURNIER CONCEPT SRL
CUI 36213425
Nr. Reg. Comerțului J35/1791/2016
Sediu social Str. Gheorghe Doja nr. 11, MODULELE 39,40,41,42, Mun. Timişoara, 300195
Telefon 0731335315

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

FOURNIER DANIEL JOSEPH · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.06.2016
CAEN7410 · Activități de design specializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FOURNIER CONCEPT SRL după CUI 36213425 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2019
53.601 lei
-65.0% vs 2018
Profit net 2019
-12.016 lei
+66.6% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-22.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-65%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 393.675 lei394K lei20172018: 152.597 lei153K lei20182019: 53.601 lei54K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 53.601 lei -12.016 lei 0
2018 152.597 lei -36.005 lei 1
2017 393.675 lei 13.785 lei 2
2016 -132.377 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2016–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.362 zile+809 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 158 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,42%+1,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 255,41%+65,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,39×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,34%+14,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -155,41%−65,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,68×−0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -11,66%+6,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.475 din 2.647 firme active cu bilanț depus (CAEN 7410)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 5.870 firme active din sector
SectorCAEN 7410 · Activități de design specializat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 16.06.2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FOURNIER CONCEPT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FOURNIER CONCEPT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FOURNIER CONCEPT SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 36213425, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1791/2016. Firma a fost înființată la data de 16 iunie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de design specializat (CAEN 7410).

La ultima verificare, FOURNIER CONCEPT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 53.601 lei și un rezultat net de -12.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FOURNIER CONCEPT SRL?

FOURNIER CONCEPT SRL (CUI 36213425) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FOURNIER CONCEPT SRL în sectorul său?

FOURNIER CONCEPT SRL ocupă locul 1.475 din 2.647 firme active cu bilanț depus în CAEN 7410 (Activități de design specializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FOURNIER CONCEPT SRL față de firmele din același domeniu?

FOURNIER CONCEPT SRL este mai veche decât 66% dintre cele 5.870 firme active cu CAEN 7410.

Este FOURNIER CONCEPT SRL o firmă activă?

FOURNIER CONCEPT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FOURNIER CONCEPT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FOURNIER CONCEPT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FOURNIER CONCEPT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FOURNIER CONCEPT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FOURNIER CONCEPT SRL plătitoare de TVA?

Nu, FOURNIER CONCEPT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FOURNIER CONCEPT SRL?

În anul 2019, FOURNIER CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.601 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FOURNIER CONCEPT SRL?

Firmoscop analizează FOURNIER CONCEPT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.